id1301-2XU Surrey Mens CC League Div 2 Richmond Pk October 8th 2011 SENIOR INDIVIDUAL Results

Written by MH   

Senior individual results from Div 2

INDIVIDUAL

Position

Score

First Name

Surname

Club

Category

Time

1

1

John

Gilbert

Kent

SM

26.38

2

2

Chris

Greenwood

Kent

SM

27:35

3

3

Jon

Hamblen

Walton

SM

27:41

4

4

Scott

Harris

Reigate Priory

SM

28:19

5

5

Paul

Rodgers

Reigate Priory

SM

28:19

6

6

Richard

Munn

Kent

SM

28:48

7

7

Craig

Price

Kingston & Polytechnic

SM

28:53

8

8

Ryan

Harris

Reigate Priory

SM

29:07

9

9

James

Robertson

Kingston & Polytechnic

SM

29:10

10

10

Ewan

McKay

Reigate Priory

SM

29:12

11

11

James

Harvey

Walton

SM

29:29

12

12

Charlie

Lound

Dulwich Runners

M40

29:32

13

13

Tom

Robinson

Ful-On-Tri

SM

29:33

14

14

Will

Clark

Epsom & Ewell

SM

29:34

15

15

Richard

Mathie

Kingston & Polytechnic

SM

29:35

16

16

Dan

Hale

Kent

SM

29:36

17

17

Tony

Tuohy

Dulwich Runners

M45

29:42

18

18

Andrew

Walker

Reigate Priory

SM

29:44

19

19

Stuart

Anderson

Ful-On-Tri

SM

29:46

20

20

Alistair

Moses

Reigate Priory

SM

29:49

21

21

Stuart

Benney

Kent

SM

29:49

22

22

Rawlston

Morian

Kent

SM

29:49

23

23

Michael

Williams

Dulwich Runners

SM

29:55

24

24

Adam

Stirk

Guildford & Godalming

SM

29:58

25

25

Tom

Griffiths

Guildford & Godalming

SM

30:05

26

26

Ben

Evans

Guildford & Godalming

SM

30:08

27

27

Paul

Knowles

Ful-On-Tri

M40

30:14

28

28

Lee

Flanagan

Striders of Croydon

SM

30:15

29

29

Jack

Wilson

Kent

SM

30:17

30

30

Alex

Hawkins

Epsom & Ewell

SM

30:23

31

31

Wayne

Lashley

Dulwich Runners

SM

30:28

32

32

Luke

Armitage

Kent

M40

30:30

33

33

Matthew

Hyett

Kingston & Polytechnic

SM

30:37

34

34

James

Godber

Dulwich Runners

SM

30:38

35

35

Clayton

Payne

Epsom & Ewell

SM

30:39

36

36

Josh

Nice

Guildford & Godalming

SM

30:40

37

37

David

Pecklon

Kent

U20

30:43

38

38

Andy

Arbour

Kingston & Polytechnic

M40

30:45

39

39

Mark

Thomas

Reigate Priory

SM

30:46

40

40

Paul

Butler

Reigate Priory

SM

30:48

41

41

Mark

Tennyson

Guildford & Godalming

M40

30:52

42

42

Mark

Reed

Kingston & Polytechnic

SM

30:53

43

43

Richard

Lee-Smith

Striders of Croydon

SM

30:54

44

44

Dave

Rayner

Reigate Priory

M40

30:56

45

45

Theodore

Hadlow

Kent

U20

31:03

46

46

Stuart

Flack

Epsom & Ewell

SM

31:08

47

47

Chris

Ness

Walton

M40

31:27

48

Callum

Fraser

Kent

SM

31:28

49

George

Quinn

Kent

U20

31:31

50

48

Paul

Blanc

Reigate Priory

M40

31:37

51

49

Wes

Tilbury

Guildford & Godalming

U20

31:40

52

Hesham

Dahman

Kent

SM

31:41

53

Su-Min

Lee

Kent

U20

31:42

54

Stuart

Scott

Kent

M40

31:43

55

50

Mark

Lander

Ful-On-Tri

M40

31:45

56

51

Mike

Maranzano

Kingston & Polytechnic

SM

31:48

57

52

Tom

Claracq

Ful-On-Tri

SM

31:50

58

53

Jonathon

Minks

Guildford & Godalming

M40

31:52

59

Carlton

Martin

Reigate Priory

SM

31:52

60

54

Marc

Woodall

Guildford & Godalming

SM

31:58

61

55

Justin

O'Connell

Guildford & Godalming

SM

32:00

62

56

Steve

Mitchell

Epsom & Ewell

SM

32:01

63

57

Phil

Sangar

Epsom & Ewell

SM

32:06

64

58

Jeff

Butler

Epsom & Ewell

M45

32:07

65

59

Simon

Ambrosi

Striders of Croydon

SM

32:14

66

60

Michael

Huntley

Kingston & Polytechnic

SM

32:17

67

61

Damian

Macenhill

Striders of Croydon

M40

32:19

68

62

Ron

Taylor

Kingston & Polytechnic

SM

32:24

69

63

Phillip

Bearman snr

Kingston & Polytechnic

M45

32:27

70

64

Steve

Smythe

Dulwich Runners

M50

32:29

71

65

Rob

Myring

Guildford & Godalming

SM

32:30

72

66

Jon

Brine

Walton

SM

32:34

73

67

Rob

Sharpe

Striders of Croydon

SM

32:37

74

68

Rob

Marcus

Walton

SM

32:46

75

John

Wilkinson

Kingston & Polytechnic

M45

32:48

76

69

Martin

Senior

Ful-On-Tri

SM

32:53

77

70

John

Foster

Striders of Croydon

M50

33:07

78

Richard

Archer

Kent

SM

33:10

79

71

Richard

Drew

Walton

SM

33:14

80

72

Chris

Loizou

Dulwich Runners

M50

33:22

81

Gavin

Lawrence

Reigate Priory

SM

33:25

82

73

Rich

Harper

Ful-On-Tri

SM

33:28

83

74

Barry

White

Striders of Croydon

SM

33:30

84

75

Jamie

Sutherland

Ful-On-Tri

SM

33:30

85

76

Neil

Daniels

Dulwich Runners

SM

33:32

86

Graham

Bull

Reigate Priory

M40

33:35

87

77

Chris

Morton

Striders of Croydon

M40

33:44

88

78

Matt

Chapman

Striders of Croydon

M40

33:47

89

79

Mick

Turner

Striders of Croydon

M40

33:49

90

Ant

Budarkiewicz

Kingston & Polytechnic

M50

34:07

91

Barry

Lee

Kent

M50

34:09

92

80

Kyle

Treherne

Walton

SM

34:12

93

81

Jose

Barretta

Dulwich Runners

SM

34:22

94

Andrew

Johnston

Guildford & Godalming

M40

34:24

95

82

Mark

Alden

Epsom & Ewell

SM

34:27

96

83

Mike

Mann

Dulwich Runners

M60

34:35

97

84

Rob

Adnitt

Epsom & Ewell

SM

34:47

98

85

Francis

Kung

Ful-On-Tri

SM

34:51

99

Andy

Murray

Dulwich Runners

M50

34:53

100

Mark

Foster

Dulwich Runners

M40

34:59

101

Steve

Massey

Striders of Croydon

M40

35:02

102

Bob

Ewen

Striders of Croydon

M50

35:08

103

Simon

Amtin

Kent

SM

35:14

104

Neil

Hamilton

Reigate Priory

M40

35:16

105

86

Bill

Arbury

Epsom & Ewell

M45

35:17

106

Peter

Wilkins

Kingston & Polytechnic

SM

35:28

107

Chris

Hayward

Epsom & Ewell

U20

35:30

108

Matt

Lythell

Guildford & Godalming

SM

35:31

109

Nigel

Davidson

Striders of Croydon

M50

35:38

110

Bernie

Hutchinson

Kent

M50

35:47

111

87

Harry

Springall

Walton

SM

36:09

112

88

Phil

Roker

Ful-On-Tri

SM

36:12

113

Gerry

Smith

Epsom & Ewell

M60

36:17

114

Nick

Park

Kent

SM

36:20

115

Duncan

Wilson

Dulwich Runners

M40

36:37

116

Tiarnan

O'Clerigh

Dulwich Runners

M40

36:42

117

89

Martin

Norman

Walton

U20

36:47

118

Darren

Jackson

Striders of Croydon

M40

36:49

119

90

Chris

De Mauny

Walton

SM

36:51

120

Mark

Bayliss

Striders of Croydon

SM

36:58

121

Geoff

Pennells

Striders of Croydon

M50

37:07

122

Paddy

Patrick

Reigate Priory

M40

37:46

123

Adam

McCarthy

Walton

SM

37:55

124

Martin

Morley

Dulwich Runners

M60

38:06

125

Malcolm

Woodman

Reigate Priory

M40

38:15

126

Jas

Dhanlda

Reigate Priory

SM

38:17

127

Graham

Laylee

Dulwich Runners

M50

38:38

128

Bob

McDonough

Kingston & Polytechnic

M65

39:28

129

Darren

Cock

Ful-On-Tri

SM

39:48

130

Jose

Lopez

Ful-On-Tri

SM

40:02

131

Nicholas

Feakins

Reigate Priory

M50

40:02

132

Mike

Powell

Ful-On-Tri

M50

41:50

133

Chris

Griffith

Epsom & Ewell

SM

42:26

134

Alex

Ehrlich

Reigate Priory

SM

44:12

135

Geoff

Reed

Kingston & Polytechnic

M65

44:21

136

Cashel

Riordan

Kingston & Polytechnic

M60

50:25

137

John

O'Byrne

Dulwich Runners

M50

50:46

About

  • 1985

    Our Humble Beginnings

    We are one of the biggest and friendliest athletics clubs in London and compete across a huge array of leagues, events and championships and have athletes of literally all standards and ages and across all events.

  • Inclusion

    Whether you are an 8 year old novice, a senior international or a “more mature” athlete looking to get back into the sport – we can help you achieve your goals.

  • Coaches for All

    We cater for runners, jumpers, throwers and multi-eventers on the track, in the field, on the roads or over the country and are based at Kingsmeadow in Kingston-upon-Thames (KT1 3PB). We'll be very happy to help you with your sport – so please just get in touch and we'll do all we can to assist.

  • Be Part
    Of Our
    Story!

Our Amazing Team

Bilen Ahmet

Jack Petchey Coordinator

Camilla Thrush

Club General Secretary
Club Merchandise
Disability Co-ordinator
Database Data Controller
Development Team
Club Coaches

Chris Dack

Web Admin

Gareth Cook

NAL Men’s Field Captain
Surrey Coach Mentor – Hammer
Surrey Men’s Team Manager

Gillian Libretto

Membership Secretary
Competition Vest supplier

Les Hatton

Interim Chair

Pat Logan

Coaching Coordinator

Peter Shilling

Peter Shilling
President & UKA Technical Official

Richard Holt

Head Coach
Website Content Admin

 

Contact Us