id1330-Downs League M1 Epsom Downs November 6th 2011 Results

Written by DB   

Here we are again! (with amendments 7/11)

Downs League 6th November 2011 Results

Under 11 Individual

1 Michael Eagling

CRO

11.06

2 Sam Shaw

HWPS/K&P

11.20

3 Gregor Hooke

K&P

11.33

4 Angus Harrington

CRO

11.36

5 Ralph Drummond

E&E

11.37

6 Conor Campbell

SRU

11.38

7 Finlay Hardwick

K&P

12.02

8 Dominique Corradi(G)

SRU

12.05

9 Darcy Bourne(G)

K&P

12.10

10 Kieran Desmond

TTT

12.18

11 Alfie Jones

E&E

12.18

12 Dario Kan

SRU

12.23

13 Josh Watson

HSP

12.26

14 James Lewis

TTT

12.29

15 Sasha Reed(G)

K&P

12.34

16 Sami Allan

K&P

12.41

17 Cameron Fraser

TTT

12.43

18 Mark McCormack

SRU

12.43

19 Alice Patterson(G)

TTT

12.50

20 Hannah Williams(G)

HSP

12.59

21 Alice Smail(G)

TTT

13.06

22 Kathryn Bartle(G)

K&P

13.07

23 Lewis Chouls

E&E

13.17

24 Oliver Williams

HWPS

13.20

25 Matt Giles

HPPS

13.22

26 Charlotte Stevenson(G)

HWPS

13.27

27 Max Spence

HPPS

13.32

28 Lily Parkin-Brown(G)

HSP

13.36

29 Anna Smail(G)

TTT

13.53

30 Emily Jagger(G)

SRU

13.58

31 Annabel Hobday

HWPS

14.02

32 Jacob Patterson

TTT

14.09

33 Eleanor McDonnell(G)

K&P

14.12

34 Connor Dossi-White

E&E

14.12

35 Will Moore

HPPS

14.21

36 Sadie Flynn(G)

E&E

14.21

37 Katie Saull(G)

E&E

14.35

38 Eleanor Bartle(G)

K&P

14.39

39 Elizabeth Stevenson(G)

HWPS

14.40

40 Laura Howley(G)

E&E

14.42

41 Harry Schwarz

K&P

15.08

42 Blaize Lee-Blackwood

K&P

15.11

43 Tom De Whalley

E&E

15.14

44 Aimee Styles(G)

SRU

15.22

45 Hannah Roberts(G)

K&P

15.23

46 Sophie Rose(G)

E&E

15.38

47 Aidan Lorde

K&P

16.04

48 Morgan Dickson

E&E

16.10

49 Ryan Scott

HPPS

16.12

50 Harry Reddick

HPPS

16.38

51 Erin McDonald(G)

HSP

16.41

52 William Pollitt

HPPS

16.59

53 Oscar Roberts

HPPS

17.13

54 Alexandra Gibson(G)

HWPS

17.23

55 Lily Ratty(G)

HPPS

17.28

56 Emma Cook(G)

HPPS

18.37

57 Sophia Abbad(G)

SRU

19.08

58 Tia Mackay(G)

E&E

19.52

59 Megan Deagan(G)

HPPS

20.25

60 Amaya Kudagamage(G)

HPPS

22.00

Team

1 Kingston & Pol

3,7,9,15

34

2 Sutton Runners

6,8,12,18

44

3 Thames Turbo Tri

10,14,17,19

60

4 Epsom & Ewell

5,11,23,34

73

5 Hinchley Wood PS

2,24,26,31

83

6 K&P B

16,22,33,38

109

7 Holland Sports

13,20,28,51

112

8 Croydon

1,4,2x61

127

9 Hurst Park PS

25,27,35,49

136

10 TTT B

21,29,32,61

143

11 E&E B

36,37,40,43

156

12 K&P C

41,42,45,47

175

13 SRU B

30,44,57,61

192

14 HPPS B

50,52,53,55

210

15 E&E C

46,48,58,61

213

16 HWPS B

39,54,2x61

215

17 HPPS C

56,59,60,61

236

Under 13 Individual

1 Harry Reynolds

K&P

11.50

2 Omar Harhara

CRO

12.12

3 Tom Harmsworth

SRU

12.19

4 Tom Orr

E&E

12.20

5 Daniel Haughton

SRU

12.39

6 Finn Moran

E&E

13.10

7 Alex Gurteen

E&E

13.11

8 James Kelly

E&E

13.12

9 Georgina Bell(G)

SRU

13.13

10 Amaya Jones(G)

E&E

13.31

11 Paul Heffernan

E&E

13.38

12 Charlie Watkins

SRU

13.44

13 Caitlin Williams(G)

SRU

14.04

14 Anna Zuurmond(G)

E&E

14.08

15 Mollie O'Sullivan(G)

K&P

14.10

16 Sam Woolhouse

K&P

14.14

17 Amy Hancock(G)

SRU

14.15

18 Sophie Hosking(G)

E&E

14.25

19 Cameron Brown

K&P

14.50

20 Morgan Morrison(G)

E&E

14.54

21 George Chaplin

K&P

15.25

22 Rebecca Keddie(G)

K&P

15.39

23 Naomi Witts(G)

E&E

15.47

24 Ciara Lewis(G)

TTT

15.51

25 Rhianna Reynolds(G)

K&P

16.00

26 Rebecca Keeling(G)

E&E

16.07

27 Charlotte Barton(G)

E&E

16.16

28 Emily Panneta-Paine(G)

E&E

16.26

29 Xanthe Hewitson(G)

SRU

16.27

30 Cade Stead

SRU

16.39

31 Emma Jardine(G)

E&E

17.42

Team

1 E&E

4,6,7,8

25

2 SRU

3,5,9,12

29

3 K&P

1,15,16,19

51

4 E&E

10,11,14,18

53

5 SRU B

13,17,29,30

89

6 E&E C

20,23,26,27

96

7 CRO

2,3x32

98

8 K&P B

21,22,25,32

100

9 TTT

24,3x32

120

10 E&E D

28,31,2x32

123

Under 15 Individual

1 James Hancock

SRU

10.54

2 Philip Bearman

K&P

11.12

3 Kartik Iyer

CRO

11.35

4 Laurence Johnston

CRO

12.02

5 Neil Wellard

K&P

12.05

6 James Rady

HSP

12.10

7 Ben Barry

SRU

12.12

8 Stevie Lawrence(G)

CRO

12.17

9 Rhian Ingram(G)

E&E

12.23

10 Holly Haile(G)

CRO

12.24

11 Nick Hart

K&P

12.32

12 Jack Ballard

SRU

12.41

13 Stirling Gibbons

CRO

12.51

14 Josh Bartholomew

SRU

12.53

15 Elle Butcher(G)

K&P

13.07

16 Nadia Allan(G)

K&P

13.19

17 Ella Shaw(G)

K&P

13.28

18 Joe Lavender

K&P

13.32

19 Bridget Langford(G)

K&P

14.08

20 Jessie Wenlock(G)

E&E

14.18

21 Liam Miles

HSP

14.25

22 Laura Darcey(G)

K&P

14.34

23 Georgia Tatton(G)

HSP

14.41

24 Ollie Phelps

K&P

14.48

25 Georgia Smith(G)

SRU

14.57

26 Ella Shears(G)

SRU

15.00

27 Rebecca Penfold(G)

SRU

15.09

28 Ella Witts(G)

E&E

15.10

29 Josh Pearson

K&P

15.15

30 Rosie Heape(G)

SRU

15.25

31 Isla Anderson(G)

HSP

15.26

32 Abigail Rudd(G)

HSP

15.28

33 Marcus Lorde

K&P

15.33

34 Marlie Carter-Edwards(G)

K&P

15.37

35 Cora Sexton(G)

CRO

15.49

36 Daniel Robertson

K&P

16.28

37 Frances Rennie(G)

K&P

17.31

38 Emma De Whalley(G)

E&E

20.56

Team

1 CRO

3,4,8,10

25

2 K&P

2,5,11,15

33

3 SRU

1,7,12,14

34

4 K&P B

16,17,18,19

70

5 HSP

6,21,23,31

81

6 E&E

9,20,28,38

95

7 SRU B

25,26,27,30

108

8 K&P C

22,24,29,33

108

9 CRO B

13,35,2x39

126

10 K&P D

34,36,37,39

146

11 HSP B

32,3x39

149

E & O E

David Barrington

Convenor(K&P)

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Next match - December 4th 2011

About

  • 1985

    Our Humble Beginnings

    We are one of the biggest and friendliest athletics clubs in London and compete across a huge array of leagues, events and championships and have athletes of literally all standards and ages and across all events.

  • Inclusion

    Whether you are an 8 year old novice, a senior international or a “more mature” athlete looking to get back into the sport – we can help you achieve your goals.

  • Coaches for All

    We cater for runners, jumpers, throwers and multi-eventers on the track, in the field, on the roads or over the country and are based at Kingsmeadow in Kingston-upon-Thames (KT1 3PB). We'll be very happy to help you with your sport – so please just get in touch and we'll do all we can to assist.

  • Be Part
    Of Our
    Story!

Our Amazing Team

Bilen Ahmet

Jack Petchey Coordinator

Camilla Thrush

Club General Secretary
Club Merchandise
Disability Co-ordinator
Database Data Controller
Development Team
Club Coaches

Chris Dack

Web Admin

Gareth Cook

NAL Men’s Field Captain
Surrey Coach Mentor – Hammer
Surrey Men’s Team Manager

Gillian Libretto

Membership Secretary
Competition Vest supplier

Les Hatton

Interim Chair

Pat Logan

Coaching Coordinator

Peter Shilling

Peter Shilling
President & UKA Technical Official

Richard Holt

Head Coach
Website Content Admin

 

Contact Us