id1335-Downs League M2 Epsom Downs December 4th 2011 Results

Written by DB   

Match Results

Under 11 Individual

1 Michael Eagling

CRO

10.46

2 Gregor Hooke

K&P

10.49

3 Sam Shaw

HWPS/K&P

10.54

4 Angus Harrington

CRO

11.06

5 Ben Paton

K&P

11.30

6 Samuel Roberts(Guest)

Retford AC

11.32

7 Finlay Hardwick

K&P

11.39

8 Dominique Corradi(G)

SRU

11.42

9 Mark McCormack

SRU

12.04

10 Kieran Desmond

TTT

12.06

11 Alfie Jones

E&E

12.08

12 Sasha Reed(G)

K&P

12.23

13 Jacob Patterson

TTT

12.29

14 Hannah Williams(G)

HOL

12.34

15 Cameron Fraser

TTT

12.46

16 Mosope Bamgbopa

CRO

12.55

17 Freya Gladstone(G)

K&P

12.56

18 Kathryn Bartle(G)

K&P

13.07

19 Ralph Drummond

E&E

13.09

20 Oliver Williams

HWPS

13.10

21 Charlotte Stevenson(G)

HWPS

13.12

22 Annabel Hobday(G)

HWPS/K&P

13.15

23 Max Spence

HPPS

13.24

24 Thomas Honess

E&E

13.26

25 Lewis Chouls

E&E

13.31

26 Matt Giles

HPPS

13.38

27 Sadie Flynn(G)

E&E

13.51

28 Will Moore

HPPS

13.58

29 Ryan Perup

E&E

14.01

30 Eleanor Bartle(G)

K&P

14.02

31 Amilia Gunner(G)

SRU

14.03

32 Eleanor McDonnell(G)

K&P

14.04

33 Emily Jagger(G)

SRU

14.05

34 Ben Glasspool

E&E

14.21

35 Elizabeth Stevenson(G)

HWPS

14.25

36 Sophie Rose(G)

E&E

14.39

37 William Pollitt

HPPS

15.35

38 Harry Reddick

HPPS

15.39

39 Hannah Roberts(G)

K&P

15.40

40 Laura Howley(G)

E&E

15.41

41 Ryan Scott

HPPS

16.04

42 Guy Francis

K&P

16.37

43 Lily Ratty(G)

HPPS

16.41

44 Morgan Dixon(G)

E&E

16.42

45 Tom Bennett

CRO

17.05

46 Sophie Bateup(G)

E&E

17.12

47 Tia Mackay(G)

E&E

17.41

48 Heather Roebuck(G)

E&E

17.41

49 Lois Catling-Hall(G)

HPPS

18.22

50 Lauren Flack(G)

E&E

18.33

U11 Team

1 K&P

2,5,7,12

26

2 HWPS

3,20,21,22

66

3 CRO

1,4,16,45

66

4 E&E

11,19,24,25

79

5 SRU

8,9,31,33

81

6 TTT

10,13,15,51

89

7 K&P B

17,18,30,32

97

8 HPPS

23,26,28,37

114

9 E&E B

27,29,34,36

126

10 HOL

14,3x51

167

11 HPPS B

38,41,43,49

171

12 E&E C

40,44,46,47

177

13 K&P C

39,42,2x51

183

14 HWPS B

35,3x51

188

15 E&E D

48,50,2x51

190

U11 Boys Individual Overall(after 2/4)

M Eagling

1+1

2

S Shaw

2+3

5

G Hooke

3+2

5

A Harrington

4+4

8

F Hardwick

7+7

14

K Desmond

10+10

20

A Jones

11+11

22

R Drummond

5+19

24

etc

U11 Teams Overall(after 2/4)

1 K&P

34+26

60

2 SRU

44+81

125

3=TTT

60+89

149

3=HWPS

83+66

149

5 E&E

73+79

152

6 CRO

127+66

193

7 K&P B

109+97

206

8 HPPS

136+114

250

etc

U11 Girls Individual Overall(after 2/4)

D Corradi

8+8

16

S Reed

15+12

27

H Williams

20+14

34

K Bartle

22+18

40

C Stevenson

26+21

47

E Jagger

30+33

63

S Flynn

36+27

63

E McDonnell

33+32

65

addendum A Hobday 31+22=53

U13 Individual

1 Harry Reynolds

K&P

11.50

2 Omar Harhara

CRO

12.13

3 Tom Orr

E&E

12.22

4 Josie Kavanagh(G)

CRO

12.57

5 Georgia Bell(G)

SRU

13.03

6 Alex Gurteen

E&E

13.20

7 Charlie Watkins

SRU

13.30

8 James Kelly

E&E

13.38

9 Amaya Jones(G)

E&E

13.41

10 Zachary Barker

E&E

13.54

11=Amy Hancock(G)

SRU

13.56

11=Caitlin Williams(G)

SRU

13.56

13 Mollie O'Sullivan(G)

K&P

14.07

14 Sophie Hosking(G)

E&E

14.10

15 Gian Hobbs

K&P

14.28

16 Rebecca Keddie(G)

K&P

14.48

17 Justine Darby(G)

HOL

14.49

18 Morgan Morrison(G)

E&E

15.17

19 George Chaplin

K&P

15.25

20 Fiona Wilson(G)

SRU

15.34

21 Rhianna Reynolds(G)

K&P

15.46

22 Ellen Fraser(G)

TTT

15.50

23 Harry De Rosa

K&P

16.06

24 Emily Panneta-Paine(G)

E&E

16.13

25 Xanthe Hewitson(G)

SRU

16.21

26 Charlotte Barton(G)

E&E

16.25

U13 Team

1 E&E

3,6,8,9

26

2 SRU

5,7,11.5,11.5

35

3 K&P

1,13,15,16

45

4 CRO

2,4,2x27

60

5 E&E B

10.14.18.24

66

6 K&P B

19,21,23,27

90

7 HOL

17,3x27

98

8 SRU B

20,25,2x27

99

9 TTT

22,3x27

103

10 E&E C

26,3x27

107

U13 Boys Individual(after 2/4)

H Reynolds

1+1

2

O Harhara

2+2

4

T Orr

4+3

7

A Gurteen

7+6

13

J Kelly

8+8

16

C Watkins

12+7

19

G Chaplin

21+19

40

(7 only)

U13 Girls Individual(after 2/4)

G Bell

9+5

14

A Jones

10+9

19

C Williams

13+11.5

24.5

M O'Sullivan

15+13

28

A Hancock

17+11.5

28.5

S Hosking

18+14

32

M Morrison

20+18

38

R Keddie

22+16

38

etc

U13 Team Overall(after 2/4)

1 E&E

25+26

51

2 SRU

29+35

64

3 K&P

51+45

96

4 E&E

53+66

119

5 CRO

98+60

158

6 SRU B

89+99

188

7 K&P B

100+90

190

8 E&E C

96+107

203

9 TTT

120+103

223

U15 Individual

1 Philip Bearman

K&P

11.13

2 Kartik Iyer

CRO

11.30

3 Nathan Inkester

SRU

11.35

4 Ben Barry

SRU

11.42

5 Laurence Johnston

CRO

11.54

6 Neil Wellard

K&P

11.55

7 James Rady

HOL

12.03

8 Robert Spalding

CRO

12.10

9 Holly Haile(G)

CRO

12.15

10 Nick Hart

K&P

12.30

11 Jack Ballard

SRU

12.40

12 Stevie Lawrence(G)

CRO

12.45

13 Rhiain Ingram(G)

E&E

12.55

14 Josh Bartholomew

SRU

13.10

15 Elle Butcher(G)

K&P

13.30

16 Joe Lavender

K&P

13.36

17 Ella Shaw(G)

K&P

13.44

18 Bridget Langford(G)

K&P

14.04

19 Georgina Tatton(G)

HOL

14.06

20 Laura Darcey(G)

K&P

14.07

21 Liam Miles

HOL

14.10

22 Ollie Phelps

K&P

14.58

23 Ella Shears(G)

SRU

15.20

24 Aaron Ward U13

SRU

15.30

U15 Yeams

1 CRO

2,5,8,9

24

2 SRU

3.4.11.14

32

3 K&P

1,6,10,15

32

4 K&P B

16,17,18,20

71

5 HOL

7,19,21,25

72

6 CRO B

12.3x25

87

7 E&E

13,3x25

88

8 SRU B

23,24,2x25

97

9 K&P C

22,3x25

97

U15 Boys Individual (after 2/4)

P Bearman

2+1

3

K Iyer

3+2

5

L Johnston

4+5

9

N Wellard

5+6

11

B Barry

7+4

11

J Rady

6+7

13

N Hart

11+10

21

J Ballard

12+11

23

etc

U15 Girls Individual(after 2/4)

H Haile

10+9

19

S Lawrence

8+12

20

R Ingram

9+13

22

E Butcher

15+15

30

E Shaw

17+17

34

B Langford

19+18

37

L Darcey

22+20

42

G Tatton

23+19

42

etc

U15 Teams Overall(after2/4)

1 CRO

25+24

49

2 K&P

33+32

65

3 SRU

34+32

66

4 K&P B

70+71

141

5 HOL

81+72

153

6 E&E

95+88

183

7 SRU B

108+97

205

8 K&P C

108+97

205

9 CRO B

126+87

213

E & O E

David Barrington

Convenor

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

Match 3

Next Match - February 19th 2012 (Hosts - Epsom & Ewell)

About

  • 1985

    Our Humble Beginnings

    We are one of the biggest and friendliest athletics clubs in London and compete across a huge array of leagues, events and championships and have athletes of literally all standards and ages and across all events.

  • Inclusion

    Whether you are an 8 year old novice, a senior international or a “more mature” athlete looking to get back into the sport – we can help you achieve your goals.

  • Coaches for All

    We cater for runners, jumpers, throwers and multi-eventers on the track, in the field, on the roads or over the country and are based at Kingsmeadow in Kingston-upon-Thames (KT1 3PB). We'll be very happy to help you with your sport – so please just get in touch and we'll do all we can to assist.

  • Be Part
    Of Our
    Story!

Our Amazing Team

Bilen Ahmet

Jack Petchey Coordinator

Camilla Thrush

Club General Secretary
Club Merchandise
Disability Co-ordinator
Database Data Controller
Development Team
Club Coaches

Chris Dack

Web Admin

Gareth Cook

NAL Men’s Field Captain
Surrey Coach Mentor – Hammer
Surrey Men’s Team Manager

Gillian Libretto

Membership Secretary
Competition Vest supplier

Les Hatton

Interim Chair

Pat Logan

Coaching Coordinator

Peter Shilling

Peter Shilling
President & UKA Technical Official

Richard Holt

Head Coach
Website Content Admin

 

Contact Us