id1357-Downs League M3 Epsom Downs February 19th 2012 Results

Written by DB   

They're here now,O ye of little faith!!  E & O E

DOWNS LEAGUE FEBRUARY 19th 2012 M3

Under 11 Individual

1 Michael Eagling

CRO

11.11

2 Angus Harrington

CRO

11.12

3 Sam Shaw

HWPS/K&P

11.12

4 Ben Paton

K&P

11.47

5 Gregor Hooke

K&P

11.56

6 Finlay Hardwick

K&P

11.57

7 Adam Gordon

E&E

11.59

8 Kieran Desmond

TTT

12.09

9 Dario Kan

SRU

12.22

10 Dominique Corradi(G)

SRU

12.29

11 Josh Watson

HSP

12.58

12 Hannah Williams(G)

HSP

12.59

13 Sasha Reed(G)

K&P

13.05

14 Matt Giles

HPPS

13.09

15 Oliver Williams

HWPS

13.10

16 Annabel Hobday(G)

HWPS/K&P

13.11

17 Charlotte Stevenson(G)

HWPS

13.27

18 Mark Mc Cormack

SRU

13.32

19 Kathryn Bartle(G)

K&P

13.34

20 Andrew Johnston

CRO

13.35

21 Lily Parkin-Brown(G)

HSP

13.36

22 Freya Gladstone(G)

K&P

13.41

23 Eleanor Bartle(G)

K&P

13.58

24 Thomas Sturmer

HWPS

14.00

25 Laura Howley(G)

E&E

14.04

26 Lewis Chouls

E&E

14.09

27 Max Spence

HPPS

14.23

28 Amilia Gunner(G)

SRU

14.53

29 Will Moore

HPPS

14.55

30 Elizabeth Stevenson(G)

HWPS

15.09

31 Andrew McMillan

HWPS

15.18

32 Sadie Philips(G)

SRU

15.24

33 Ryan Scott

HPPS

15.32

34 Luke Ross

HWPS

15.39

35 Javier Clarke

HWPS

16.06

36 William Pollitt

HPPS

16.08

37 Erin McDonald(G)

HSP

16.25

38 Lily Ratty(G)

HPPS

16.54

39 Paul McCormack

SRU

18.34

40 Lois Catling-Hall(G)

HPPS

18.57

Under 11 Team

Overall Team placings at foot of file

1 Kingston & Poly

4,5,6,13

28

2 Hinchley Wood PS

3,15,16,17

51

3 Croydon

1,2,20,41

64

4 Sutton Runners

9,10,18,25

65

5 Holland Sports

11,12,21,37

81

6 Epsom & Ewell

7,25,26,41

99

7 Hurst Park PS

14,27,29,33

105

8 Kingston & Poly B

19,22,23,41

105

9 Hinchley Wood B

24,30,31,34

119

10 Thames Turbo Tri

8,3x41

131

11 Sutton B

32,39,2z41

153

12 Hurst Park B

36,38,40,41

155

13 Hinchley Wood C

35,3x41

158

Under 11 Individual Overall(3/4)

Girls

Dominique Corradi

8,8,10

26

Sasha Reed

15,12,13

40

Hannah Williams

20,14,12

46

Kathryn Bartle

22,18,19

59

Charlotte Stevenson

26,21,17

64

Annabel Hobday

31,22,16

69

Eleanor Bartle

38,30,23

91

Elizabeth Stevenson

39,35,30

104

etc

Boys

Michael Eagling

1,1,1

3

Sam Shaw

2,3,3

8

Gregor Hooke

3,2,5

10

Angus Harrington

4,4,2

10

Finlay Hardwick

7,7,6

20

Kieran Desmond

10,10,8

28

Mark McCormack

18,9,18

45

Oliver Williams

24,20,15

59

etc

Under 13 Individual

1 Harry Reynolds

K&P

12.06

2 Omar Harhara

CRO

12.14

3 Charles Brackenborough

CRO

12.15

4 Tom Harmsworth

SRU

12.32

5 Georgia Bell(G)

SRU

12.57

6 Jorge Beltrao

K&P

13.20

7 Josie Kavanagh(G)

CRO

13.22

8 Daniel Haughton

SRU

13.27

9 Sianna Dennis(G)

E&E

13.28

10 Sophie Hosking(W)

E&E

13.51

11 Matthew O'Toole

E&E

14.08

12 Kier McDonald

HSP

14.10

13 George Chaplin

K&P

14.24

14 Caitlin Williams(G)

SRU

14.28

15 Sam Woolhouse

K&P

14.42

16 Amy Hancock(G)

SRU

14.44

17 Rebecca Keddie(G)

K&P

14.51

18 James Hinton

K&P

15.11

19 Morgan Morrison(G)

E&E

15.23

20 Philippa Hughes(G)

CRO

15.29

21 Alex Gurteen

E&E

15.35

22 Fiona Wilson(G)

SRU

16.14

23 Rhianna Reynolds(G)

K&P

16.20

24 Emma Jardine(G)

E&E

16.22

25 Charlie Watkins

SRU

16.54

26 Emily Panneta-Paine(G)

E&E

17.09

Under 13 Team

Overall team placings at foot of file

1 Sutton Runners

4,5,8,13

31

2 Croydon

2,3,7,20

32

3 Kingston & Poly

1,6,13,15

35

4 Epsom & Ewell

9,10,11,19

49

5 K&P B

17,18,23,27

85

6 SRU B

16,22,25,27

90

7 Holland S

12,3x27

93

8 E&E B

21,24,26,27

98

Under 13 Individual Overall(3/4)

Girls

Georgia Bell

9,5,5

19

Caitlin Williams

13,11.5,14

38.5

Sophie Hosking

18,14,10

42

Amy Hancock

17,11.5,16

44.5

Rebecca Keddie

22,16,17

55

Morgan Morrison

20.18.19

57

Rhianna Reynolds

25,21,23

69

Emily Panneta-Paine

28,24,26

78

Boys

Harry Reynolds

1,1,1

3

Omar Harhara

2,2,2

6

Alex Gurteen

7,6,21

34

Charlie Watkins

12,7,25

44

George Chaplin

21,19,13

53

Under 15 Individual

1 Philip Bearman

K&P

11.12

2 James Hancock

SRU

11.23

3 Nathan Inkester

SRU

11.36

4 Kartik Iyer

CRO

11.41

5 Neil Wellard

K&P

11.45

6 Ben Barry

SRU

11.59

7 James Rady

HSP

12.07

8 Holly Haile(G)

CRO

12.13

9 Stevie Lawrence(G)

CRO

12.25

10 Josh Bartholomew

SRU

12.36

11 Laurence Johnston

CRO

12.42

12 Elle Butcher(G)

K&P

13.30

13 Joe Lavender

K&P

13.36

14 Bridget Langford(G)

K&P

14.09

15 Ella Shaw(G)

K&P

14.53

16 Bertie Harrington

CRO

15.16

17 Rebecca Penfold(G)

SRU

15.37

18 Amelia Beltrao(G)

K&P

17.06

Under 15 Team

Overall Team placings at foot of file

1 Sutton R

2,3,6,10

21

2 Kingston & Poly

1,5,12,13

31

3 Croydon

4,8,9,11

32

4 Holland S

7,3x19

64

5 K&P B

14,15,18,19

66

6 Croydon B

16,3x19

73

7 Sutton B

17,3x19

74

Under 15 Individual Overall(3/4)

Girls

Holly Haile

10,9,8

27

Stevie Lawrence

8,12,9

29

Elle Butcher

15,15,12

42

Ella Shaw

17,17,15

49

Bridget Langford

19,18,14

51

Boys

Philip Bearman

2,1,1

4

Kartik Iyer

3,2,4

9

Neil Wellard

5,6,5

16

Ben Barry

7,4,6

17

Laurence Johnston

4,5,11

20

James Rady

6,7,7

20

Josh Bartholomew

14,14,10

38

Joe Lavender

18,16,13

47

Overall Team after 3 of 4 mtches

Under 11

1 Kingston & Poly

34,26,28

78

2 Sutton Runners

44,81,65

190

3 Hinchley Wood PS

83,66,51

200

4 Epsom & Ewell

73,79,99

251

5 Croydon

127,66,64

257

6 Thames Turbo Tri

60,89,131

280

7 K&P B

109,97,105

311

8 Hurst Park PS

136,114,103

353

9 Holland Sports

112,167,81

360

10 HWPS B

215,188,119

522

11 HPPS B

210,171,155

536

Under 13

1 Sutton Runners

29,35,31

95

2 Epsom & Ewell

25,26,49

100

3 Kingston & Poly

51,45,35

131

4 Croydon

98,60,32

190

5 E&E B

53,66,98

207

6 K&P B

100,90,85

275

7 SRU B

89,99,90

278

Under 15

1 Croydon

25,24,32

81

2 Sutton

34,32,21

87

3 Kingston

33,32,31

96

4 K&P B

70,71,66

207

5 Holland

81,72,64

217

6 SRU B

108,97,74

279

7 CRO B

126,87,78

286

E & O E

David Barrington

for Downs League

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

01932 789758

Final match - March 4th 2012.

About

  • 1985

    Our Humble Beginnings

    We are one of the biggest and friendliest athletics clubs in London and compete across a huge array of leagues, events and championships and have athletes of literally all standards and ages and across all events.

  • Inclusion

    Whether you are an 8 year old novice, a senior international or a “more mature” athlete looking to get back into the sport – we can help you achieve your goals.

  • Coaches for All

    We cater for runners, jumpers, throwers and multi-eventers on the track, in the field, on the roads or over the country and are based at Kingsmeadow in Kingston-upon-Thames (KT1 3PB). We'll be very happy to help you with your sport – so please just get in touch and we'll do all we can to assist.

  • Be Part
    Of Our
    Story!

Our Amazing Team

Bilen Ahmet

Jack Petchey Coordinator

Camilla Thrush

Club General Secretary
Club Merchandise
Disability Co-ordinator
Database Data Controller
Development Team
Club Coaches

Chris Dack

Web Admin

Gareth Cook

NAL Men’s Field Captain
Surrey Coach Mentor – Hammer
Surrey Men’s Team Manager

Gillian Libretto

Membership Secretary
Competition Vest supplier

Les Hatton

Interim Chair

Pat Logan

Coaching Coordinator

Peter Shilling

Peter Shilling
President & UKA Technical Official

Richard Holt

Head Coach
Website Content Admin

 

Contact Us