id371-Downs League M4 Epsom Downs March 12th 2006 Results & Final Tables

Written by DB   

Herewith ->

UNDER 11

1 Max Caulfield

E&E

12.55

2 Lucy Drummond

E&E

13.19

3 Oliver Pratelli

St Pauls

13.34

4 Lolade Ogungbesan

K&P

13.58

5 Oliver Garner

K&P

13.59

6 Chloe Bean

E&E

14.12

7 Sophie Fisher-Norton

St Pauls

14.41

8 Matthew Broderick

K&P

14.43

9 Lawrence Wright

E&E

14.58

10 Holly Parsons

St Pauls

15.25

11 Jack Blyth

St Pauls

15.26

12 Oliver Deighton

K&P

15.27

13 Nikolay Schubert

K&P

17.04

14 Claudia Noakes

K&P

17.42

Team

1 Epsom & Ewell

(1,2,6,9)

18

2 Kingston & Polytechnic

(4,5,8,12)

29

3 St Pauls Junior School

(3,7,10,11)

31

4 K&P 'B'

(13,14,15,15))

57

Overall(teams and individuals to score in all 4 races)

Team

1 Epsom & Ewell

73

2 St Pauls Junior School

125

3 Kingston & Polytechnic

137

Individual

Girl

1 Lucy Drummond

E&E

(2,3,6,2)

13

2 Claudia Noakes

K&P

(17,19,11,14))

61

Boy

1 Oliver Pratelli

St Pauls

(3,2,4,3)

12

2 Max Caulfield

E&E

(5,5,3,1)

14

3 Oliver Garner

K&P

(10,12,8,5)

35

UNDER 13

1 Matthew Wyatt

E&E

12.16

2 Sebastian Novell

CRO

12.39

3 Scott Fanner

CRO

12.48

4 Grace Shephard

E&E

12.49

5 Paul Cave

E&E

13.52

6 Will Mercer

CRO

13.58

7 Matthew Ovens

E&E

14.31

8 Emily Knight

CRO

15.58

9 James Chapman

K&P

16.12

10 Hannah Gordon

E&E

16.46

11 Victoria Douglas

K&P

17.13

Team

1 E&E

(1,4,5,7)

17

2 CRO

(2,3,6,8)

19

3 K&P

(9,11,12,12)

44

4 E&E 'B'

(10,12,12,12))

46

Overall(teams and individuals to score in all 4 races)

Team

1 Croydon

54

2 Kingston & Polytechnic

110

3 Epsom & Ewell

113

Individual

Boy

1 Will Mercer

CRO

(3,3,1,6)

13

Girl

None

UNDER 15

1 Ben Robson

CRO

11.33

2 Isobel Brinsden

E&E

12.27

3 Edmund Croall

K&P

12.30

4 Ciaran Costello

K&P

12.42

5 Aljosa Isakovic

K&P

13.25

6 Jonny Miller

K&P

13.35

7 Daisy Collingridge

CRO

14.04

8 Elizabeth Thompson

E&E

14.11

9 Kelly Randall

K&P

14.53

10 Sophie Ovens

E&E

15.16

11 Linda Randall

K&P

15.42

12 Louise Patterson

E&E

15.53

Team

1 K&P

(3,4,5,6)

18

2 E&E

(2,8,10,12)

32

3 CRO

(1,7,13,13)

34

4 K&P 'B'

(9,11,13,13)

46

Overall(team and individuals to score in all 4 races)

Team

1 Kingston & Polytechnic

105

2 Epsom & Ewell

124

3 Croydon

135

Individual

Girl

1 Daisy Collingridge

CRO

(10,6,7,7)

30

2 Kelly Randall

K&P

(15,9,9,9)

42

3 Louise Patterson

E&E

(14,10,11,12))

47

4 Linda Randall

K&P

(16,11,10,11))

48

Boy

1 Ben Robson

CRO

(1,1,1,1)

4

Thanks to all - see you in November.

David Barrington

Convenor

About

  • 1985

    Our Humble Beginnings

    We are one of the biggest and friendliest athletics clubs in London and compete across a huge array of leagues, events and championships and have athletes of literally all standards and ages and across all events.

  • Inclusion

    Whether you are an 8 year old novice, a senior international or a “more mature” athlete looking to get back into the sport – we can help you achieve your goals.

  • Coaches for All

    We cater for runners, jumpers, throwers and multi-eventers on the track, in the field, on the roads or over the country and are based at Kingsmeadow in Kingston-upon-Thames (KT1 3PB). We'll be very happy to help you with your sport – so please just get in touch and we'll do all we can to assist.

  • Be Part
    Of Our
    Story!

Our Amazing Team

Bilen Ahmet

Jack Petchey Coordinator

Camilla Thrush

Club General Secretary
Club Merchandise
Disability Co-ordinator
Database Data Controller
Development Team
Club Coaches

Chris Dack

Web Admin

Gareth Cook

NAL Men’s Field Captain
Surrey Coach Mentor – Hammer
Surrey Men’s Team Manager

Gillian Libretto

Membership Secretary
Competition Vest supplier

Les Hatton

Interim Chair

Pat Logan

Coaching Coordinator

Peter Shilling

Peter Shilling
President & UKA Technical Official

Richard Holt

Head Coach
Website Content Admin

 

Contact Us