id503-Downs League M1 Epsom Downs November 12th 2006 Results

Written by DB   

Here they are!

Under 11(2000m)

1 Sean Letkey

E&E

11.36

2 Max Caulfield

E&E

11.45

3 Philip Bearman

HWPS

11.50

4 Joshua Haasz

CRO

12.23

5 Lucy Drummond

E&E

12.40

6 Matthew Broderick

K&P

12.59

7 Mary Haining

E&E

13.14

8 Rhian Ingham

E&E

13.24

9 Andrew Statter

CRO

13.32

10 Thomas Lee

E&E

13.40

11 Tom Symonds

HWPS

13.42

12 Max Anderson

HWPS

13.46

13 Mary Gill

E&E

13.58

14 Michael Kermod

HWPS

14.14

15 Kate Williams

E&E

14.16

16 Martin Purkiss

K&P

14.23

17 Mae Thompson

HWPS

14.27

18 Rachel Brockman

E&E

14.34

19 Layla Thompson

HWPS

15.11

20 Cali Fish

HWPS

15.18

21 Amy Kearton

E&E

15.31

22 Jack Healy

E&E

15.38

23 Morgan Bentley

E&E

15.43

24 Sarah London

E&E

15.47

25 Taylor Kenneally

E&E

16.06

26 Ben Howley

E&E

16.19

27 Jimmy Mulley

HWPS

16.21

28 Olly Goss

HWPS

16.29

29 Ellie Bentley

E&E

16.31

30 Louie Corless

E&E

16.50

31 Natasha Port

E&E

16.55

32 Ben Sharp

E&E

17.09

33 Rosie Shephard

E&E

17.10

34 George Hyett

E&E

19.22

35 Emily Payne

E&E

20.22

36 Hannah Halsberry

E&E

20.37

37 Claudia Payne

E&E

20.37

38 Holly Banks

E&E

20.43

Team

1 Epsom & Ewell A

1,2,5,7

15

2 Hinchley Wood PSch A

3,11,12,14

40

3 E&E B

8,10,13,15

46

4 HWPS B

17,19,20,27

83

5 E&E C

18,21,22,23

84

6 Croydon

4,9,39,39

91

7 Kingston & Poly

6,16,39,39

100

8 E&E D

24,25,26,29

104

9 E&E E

30,31,32,33

126

10 E&E F

34,35,36,37

142

11 HWPS C

28,39,39,39

145

12 E&E G

38,39,39,39

155

Under 13(2500m)

1 Matt Wyatt

E&E

11.33

2 Jordan Maurice

CRO

12.06

3 Will Mercer

CRO

12.32

4 Zack Dennington

CRO

13.12

5 Daniel Swan

E&E

13.57

6 Ollie Garner

K&P

14.05

7 Nikolaj Schubert

K&P

14.09

8 Liam Bennett

E&E

14.16

9 Hazel Caulfield

E&E

14.47

10 Josh Bartholomew

E&E

14.52

11 Alistair Orr

K&P

15.34

12 David Harris

E&E

16.08

13 Stephanie Travers

E&E

16.46

14 Lucy Hill

E&E

16.55

15 Eloise Robini

E&E

18.58

16 Hannah Shephard

E&E

19.00

17 Rebecca Hersee

E&E

20.38

18 Sophie Jones

E&E

25.01est

Team

1 Epsom & Ewell A

1,5,8,9

23

2 Croydon

2,3,4,19

28

3 Kingston & Poly

6,7,11,19

43

4 E&E B

10,12,13,14

49

5 E&E C

15,16,17,18

66

Under 15(2500m)

1 Jack Lucas

Beacon Sch

12.00

2 Isabel Brinsden

E&E

12.24

3 Scott Fanner

CRO

12.32

4 Ollie Garrad

E&E

13.01

5 Edmund Croall

K&P

13.10

6 Jake Budd

K&P

13.28

7 Josh Thorogood

E&E

13.44

8 Maddie Garner

K&P

14.03

9 Edward Payne

E&E

15.16

10 Francesca Currie

K&P

17.12

11 Claudia Jones

E&E

18.25

Team

1 Epsom & Ewell A

2,4,7,9

22

2 Kingston & Poly

5,6,8,10

29

3 Beacon Sch

1,12,12,12

37

4 Croydon

3,12,12,12

39

5 E&E B

11,12,12,12

47

Welcome to Hinchley Wood Primary School;sadly,both Sutton & District AC and St Pauls Junior School,Kingston have withdrawn.

Thanks to all those who helped out when Sutton,the Match 1 organisers pulled out,leaving the rest to fill in!

Next match - Sunday December 10th,starting at 10.45(U11s).

Lost property - One lined anorak - will be brought to next match.

David Barrington

Kingston & Polytechnic H

12.11.06

E & O E

About

  • 1985

    Our Humble Beginnings

    We are one of the biggest and friendliest athletics clubs in London and compete across a huge array of leagues, events and championships and have athletes of literally all standards and ages and across all events.

  • Inclusion

    Whether you are an 8 year old novice, a senior international or a “more mature” athlete looking to get back into the sport – we can help you achieve your goals.

  • Coaches for All

    We cater for runners, jumpers, throwers and multi-eventers on the track, in the field, on the roads or over the country and are based at Kingsmeadow in Kingston-upon-Thames (KT1 3PB). We'll be very happy to help you with your sport – so please just get in touch and we'll do all we can to assist.

  • Be Part
    Of Our
    Story!

Our Amazing Team

Bilen Ahmet

Jack Petchey Coordinator

Camilla Thrush

Club General Secretary
Club Merchandise
Disability Co-ordinator
Database Data Controller
Development Team
Club Coaches

Chris Dack

Web Admin

Gareth Cook

NAL Men’s Field Captain
Surrey Coach Mentor – Hammer
Surrey Men’s Team Manager

Gillian Libretto

Membership Secretary
Competition Vest supplier

Les Hatton

Interim Chair

Pat Logan

Coaching Coordinator

Peter Shilling

Peter Shilling
President & UKA Technical Official

Richard Holt

Head Coach
Website Content Admin

 

Contact Us