id505-Surrey Ladies CC League D2 M2 Lightwater November 11th 2006 Results

Written by Woking AC   

Herewith

Surrey Ladies Cross-Country

11th Nov. 2006 - Lightwater

Div. 1

Pos.

Club

Points

1

Belgrave "A"

112

2

Thames Hare & Hounds "A"

186

3

Ranelagh Harriers "A"

201

4

Stragglers "A"

273

5

Herne Hill Harriers "A"

316

6

Wimbledon Windmilers "A"

329

7

South London Harriers "A"

366

8

West 4 "A"

383

9

Reigate "A"

459

10

Thames Hare & Hounds "B"

597

11

Dulwich Runners "A"

612

12

Belgrave "B"

704

13

Sutton Runners "A"

705

14

Epsom & Ewell "A"

747

15

South London Harriers "B"

767

16

Dorking Mole Valley "A"

798

17

Woking "A"

866

18

Ranelagh Harriers "B"

885

19

Stragglers "B"

891

20

Wimbledon Windmilers "B"

918

21

Herne Hill Harriers "B"

968

22

Waverley Harriers "A"

1016

23

Dulwich Runners "B"

1036

24

West 4 "B"

1135

25

South London Harriers "C"

1174

26

Reigate "B"

1260

27

Sutton Runners "B"

1335

28

Thames Hare & Hounds "C"

1376

29

Wimbledon Windmilers "C"

1400

30

Stragglers "C"

1408

31

Woking "B"

1520

32

Waverley Harriers "B"

655

1 match only

33

Epsom & Ewell "B"

670

1 match only

34

Dulwich Runners "C"

680

1 match only

35

Sutton Runners "B"

692

1 match only

36

South London Harriers "D"

696

1 match only

37

Dorking Mole Valley "B"

739

1 match only

38

Herne Hill Harriers "C"

743

1 match only

39

Sutton Runners "C"

819

1 match only

Surrey Ladies Cross-Country

11th Nov. 2006 - Lightwater

Div. 2

Pos.

Club

Points

1

Runnymede "A"

158

2

Kingston & Poly "A"

255

3

Elmbridge "A"

282

4

Striders of Croydon "A"

305

5

Epsom Allsorts "A"

372

6

Lingfield "A"

431

7

26.2 "A"

488

8

Holland Sports "A"

490

9

Epsom Oddballs "A"

513

10

Dulwich Park Runners "A"

522

11

Collingwood "A"

590

12

Hercules Wimbeldon "A"

639

13

Tadworth "A"

656

14

British Airways "A"

674

15

Epsom Allsorts "B"

677

16

Guildford & Godalming "A"

700

17

Walton "A"

818

18

Elmbridge "B"

843

19

Redhill Surrey Beagles "A"

867

20

26.2 "B"

945

21

Collingwood "B"

1004

22

Dulwich Park Runners "B"

1006

23

Sutton & District "A"

232

1 match only

24

Lingfield "B"

378

1 match only

25

Runnymede "B"

393

1 match only

26

Epsom Allsorts "C"

400

1 match only

27

Epsom Oddballs "B"

458

1 match only

28

Striders of Croydon "B"

485

1 match only

29

Kingston & Poly "B"

507

1 match only

30

Tadworth "B"

517

1 match only

31

Sutton & District "B"

521

1 match only

Surrey Ladies Cross-Country

11th Nov. 2006 - Lightwater

U20/Senior/Veterans

Div. 2

Pos.

No.

Name

Club

Cat.

Div.

Time

1

1286

Sophie Cowper

RSB

U20

2

25.31

2

833

Kathrine Henville

BA

SEN

2

25.54

3

1225

Rachel Burbridge

K&P

SEN

2

26.05

4

1170

Clare Cann

HW

SEN

2

26.11

5

1127

Fiona Love

G&G

SEN

2

26.26

6

1309

Sally Stubbs

RUN

VET

2

27.02

7

1391

Lauren Webb

S&D

SEN

2

27.27

8

809

Sarah Winter

26.2

SEN

2

27.49

9

1377

Sinead Long

S&D

U20

2

27.55

10

1231

Charlotte Sklener

K&P

SEN

2

27.57

11

1016

Dorothy Wilkinson

ELM

VET

2

28.03

12

1302

Sarah Cory

RUN

VET

2

28.06

13

1306

Phillipa Myers

RUN

VET

2

28.17

14

1304

Helle Jersild

RUN

VET

2

28.32

15

1347

Stephanie Upton

SOC

VET

2

28.37

16

1200

Joan Wingfield

HOL

VET

2

28.40

17

1002

Nikki Nicholson

ELM

SEN

2

28.43

18

1330

Faye Stammers

SOC

SEN

2

28.45

19

1464

Louise Wastie

WAL

VET

2

28.49

20

1038

Gerri Hart

EPAL

VET

2

28.50

21

1130

Helena Robey

G&G

SEN

2

28.51

22

832

Deborah Helsdon

BA

SEN

2

28.55

23

1233

Nicky Atkins

K&P

VET

2

29.01

24

1228

Debbie Raymond

K&P

SEN

2

29.06

25

1123

Lisa Coate

G&G

U20

2

29.09

26

1254

Sue Garner

LIN

VET

2

29.11

27

1296

Isabel Bertrand

RUN

SEN

2

29.14

28

1336

Kerry Backshell

SOC

VET

2

29.25

29

813

Mandy Brown

26.2

VET

2

29.27

30

814

Sarah Colnbrook

26.2

VET

2

29.31

31

1069

Liz Neville

EPO

VET

2

29.46

32

1252

Christine Egglestone

LIN

VET

2

29.56

33

1310

Barbara Whitford

RUN

VET

2

29.58

34

972

Susan Smith

DPR

VET

2

30.02

35

859

Melanie Johnstone

COL

SEN

2

30.32

36

1413

Mary Matthews

TAD

VET

2

31.10

37

1389

Cliona Long

S&D

SEN

2

31.27

38

1036

Kath Hinxman

EPAL

VET

2

31.32

39

1298

Anouscha Hof

RUN

SEN

2

31.51

40

962

Margaret Pedlar

DPR

VET

2

31.54

41

1014

Fionula Renfer

ELM

VET

2

31.55

42

999

Paula Hewitt

ELM

VET

2

31.56

43

1074

Tricia Bennett

EPO

VET

2

31.58

44

1041

Fiona Lyall

EPAL

VET

2

32.03

45

1030

Krysia Broda

EPAL

VET

2

32.04

46

1064

Leslie Pollard

EPO

SEN

2

32.13

47

1193

Maria Adaway

HOL

VET

2

32.22

48

1195

Karen Farnham

HOL

VET

2

32.39

49

1325

Amali Da Silva Lima

SOC

SEN

2

32.42

50

997

Caroline Bimson

ELM

SEN

2

32.43

51

1411

Lesley Kearney

TAD

VET

2

32.51

52

1072

Valerie Cooper

EPO

VET

2

32.56

53

1003

Sue Robinson

ELM

SEN

2

32.56

54

875

Deirdre Rutter

COL

VET

2

32.58

55

1338

Linda Daniel

SOC

VET

2

33.03

56

1029

Angela Bates

EPAL

VET

2

33.05

57

933

Natalie Treacher

DPR

SEN

2

33.09

58

872

Andrea Livett

COL

VET

2

33.16

59

1463

Jane Hall

WAL

VET

2

33.17

60

1197

Jane Scotchbrook

HOL

VET

2

33.25

61

812

Ann Bath

26.2

VET

2

33.32

62

1032

Nicky Easton

EPAL

VET

2

33.33

63

1403

Sarah Brown

TAD

SEN

2

33.35

64

1070

Jane Pemberton

EPO

VET

2

33.37

65

1414

Jane Munn

TAD

VET

2

33.41

66

1246

Ann Bucket

LIN

VET

2

33.42

67

954

Lucreta La Pierre

DPR

VET

2

33.46

68

1071

Liz Brown

EPO

VET

2

33.50

69

1066

Sue Day

EPO

VET

2

33.55

70

1189

Judith Britton

HOL

SEN

2

33.57

71

1034

Heather Fenton

EPAL

VET

2

33.59

72

817

Tina Panton

26.2

VET

2

34.06

73

1040

Breda Leyne

EPAL

VET

2

34.07

74

935

Emily Bevan

DPR

SEN

2

34.18

75

1009

Katherine Ind

ELM

VET

2

34.33

76

860

Frances Ruocco

COL

SEN

2

35.01

77

806

Amanda Waite

26.2

SEN

2

35.06

78

815

Janet Holloway

26.2

VET

2

35.20

79

1415

Caroline Bamford

TAD

VET

2

35.35

80

1043

Penny Murphy

EPAL

VET

2

35.36

81

876

Mel Briggs

COL

SEN

2

35.43

82

959

Andrea Muller

DPR

VET

2

35.50

83

1250

Caroline Demir

LIN

VET

2

36.09

84

846

Helen Smith

BA

VET

2

36.16

85

868

Ruth Cottam

COL

VET

2

36.26

86

1258

Bridget Hollis

LIN

VET

2

36.31

87

873

Gina Mancini

COL

VET

2

36.38

88

1384

Stephane Le Geyt

S&D

U20

2

36.56

89

1402

Anne Matthews

TAD

SEN

2

37.22

90

818

Carmella Pengelly

26.2

VET

2

37.25

91

1372

Lauren Atkins

S&D

U20

2

37.56

92

1035

Linda Hastings

EPAL

VET

2

38.14

93

1400

Bridget Cushben

S&D

VET

2

38.44

94

801

Hayley Dixon

26.2

SEN

2

39.52

95

924

Lisa Gills

DPR

SEN

2

41.15

96

936

Tanya Mcrae

DPR

SEN

2

41.22

97

981

Karin Courtman

DPR

VET

2

48.50

Surrey Ladies Cross-Country

11th Nov. 2006 - Lightwater

U15/U17

Pos.

No.

Name

Club

Time

Cat

1

154

Isabel Brinsden

E&E

16.12

U15

2

157

Grace Shephard

E&E

16.15

U15

3

1111

Adele Tracy

G&G

16.36

U15

4

1367

Grace O'Leary

S&D

16.50

U15

5

1104

Catherine Hall

G&G

16.57

U15

6

1364

Monica Isaac

S&D

17.04

U15

7

421

Lulu Rowlands

SLH

17.15

U15

8

746

Helena Corbin

WOK

17.17

U17

9

735

Lucy Morris

WOK

17.24

U15

10

2

Krystal Galley

BEL

17.26

U15

11

1

Megan Evans

BEL

17.29

U15

12

66

Hannah Fay

DMV

17.33

U15

13

301

Stephanie Espinosa

RAN

17.35

U15

14

1365

Emma Kerr

S&D

17.36

U15

15

1218

Isobel Penney

K&P

17.38

U17

16

74

Becky Gardner

DMV

17.42

U17

17

1117

Yasmin Goater

G&G

17.45

U17

18

300

Rebecca Clayden

RAN

17.56

U17

19

201

Armelle Foulkes

HHH

17.57

U15

20

1115

Maria Boland

G&G

18.01

U17

21

1161

Jennifer Fernando

HW

18.09

U17

22

1107

Jemma Neate

G&G

18.17

U15

23

304

Lucy Edmunds

RAN

18.33

U15

24

305

Victoria Elbourne

RAN

18.38

U17

25

1159

Michaela Knespl

HW

18.45

U15

26

1162

Rosemary Fernando

HW

18.46

U17

27

420

Amy Mitchell

SLH

18.48

U15

28

1119

Christine Lowson

G&G

19.01

U17

29

159

Sophie Ovens

E&E

19.10

U15

30

1157

Gaby Heaney

HW

19.10

U15

31

1114

Hayley Wallis

G&G

19.15

U15

32

1156

Sophie Greenwood

HW

19.18

U15

33

1369

Hayley Wishart

S&D

19.25

U15

34

1437

Katie Paton

WAL

19.26

U17

35

1432

Natalie Jones

WAL

19.44

U15

36

1098

Mia Welsh

G&G

19.59

U15

37

72

Beccie Beale

DMV

20.01

U17

38

413

Hannah Field

SLH

20.01

U15

39

364

Angela Georghadis

REI

20.04

U15

40

197

Agatha Blake

HHH

20.10

U15

41

1366

Alison Major

S&D

20.25

U15

42

209

Rosa Williams

HHH

20.31

U15

43

734

Katie Morris

WOK

20.36

U15

44

745

Melanie Wright

WOK

20.59

U17

45

219

Lucy Smith

HHH

21.01

U17

46

1380

Emma Harkins

S&D

21.07

U17

47

1431

Kim Dawkins

WAL

21.15

U15

48

217

Gemma McDonald

HHH

21.30

U17

49

418

Jenny Hewitt

SLH

21.48

U15

50

1441

Nicola Aylett

WAL

21.50

U15

51

1363

Siobhan Drewett

S&D

22.06

U15

52

1359

Cydney Briggs

S&D

22.42

U15

53

1362

Ellie Boulting

S&D

22.42

U15

54

1434

Rebecca Sims

WAL

22.49

U17

55

367

Katheryn Aguilar

REI

22.52

U15

56

1443

Ria Laurence

WAL

23.03

U15

57

1435

Josie Morley

WAL

23.05

U17

58

161

Rachael Abbot

E&E

27.30

U17

59

1379

Caroline Stakalls

S&D

28.44

U17

60

1375

Alex Chung

S&D

28.44

U17

61

1371

Melanie Poupet

S&D

28.44

U17

62

1378

Sophie Nazareth

S&D

28.46

U17

63

1360

Faye Nash

S&D

28.46

U15

About

  • 1985

    Our Humble Beginnings

    We are one of the biggest and friendliest athletics clubs in London and compete across a huge array of leagues, events and championships and have athletes of literally all standards and ages and across all events.

  • Inclusion

    Whether you are an 8 year old novice, a senior international or a “more mature” athlete looking to get back into the sport – we can help you achieve your goals.

  • Coaches for All

    We cater for runners, jumpers, throwers and multi-eventers on the track, in the field, on the roads or over the country and are based at Kingsmeadow in Kingston-upon-Thames (KT1 3PB). We'll be very happy to help you with your sport – so please just get in touch and we'll do all we can to assist.

  • Be Part
    Of Our
    Story!

Our Amazing Team

Bilen Ahmet

Jack Petchey Coordinator

Camilla Thrush

Club General Secretary
Club Merchandise
Disability Co-ordinator
Database Data Controller
Development Team
Club Coaches

Chris Dack

Web Admin

Gareth Cook

NAL Men’s Field Captain
Surrey Coach Mentor – Hammer
Surrey Men’s Team Manager

Gillian Libretto

Membership Secretary
Competition Vest supplier

Les Hatton

Interim Chair

Pat Logan

Coaching Coordinator

Peter Shilling

Peter Shilling
President & UKA Technical Official

Richard Holt

Head Coach
Website Content Admin

 

Contact Us