id510-Downs League M2 Epsom Downs December 10th 2006 Results

Written by Santa   

Herewith Round 2 results

Under 11(2000m)

1 Sean Letkey

E&E

12.00

2 Philip Bearman

HWPS

12.13

3 Max Caulfield

E&E

12.30

4 Andrew Statter

CRO

12.59

5 Matthew Broderick

K&P

13.03

6 Max Haining

E&E

13.33

7 Tom Symmonds

HWPS

13.41

8 Pearse Gordon

E&E

13.45

9 Martin Purkiss

K&P

13.48

10 Celia Wright

K&P

14.38

11 Oliver Deighton

K&P

14.47

12 Mae Thompson

HWPS

14.53

13 Layla Thompson

HWPS

15.03

14 Adam Al-Zubeidi

HWPS

15.09

15 Daniel Trundley

E&E

15.09

16 Cali Fish

HWPS

15.58

17 Ollie Goss

HWPS

16.44

18 James McPherson

HWPS

16.50

19 Claudia Payne

E&E

17.22

20 Emily Payne

E&E

18.00

Elizabeth Frost HWPS DNF

Match Team

1 Epsom & Ewell A

1,3,6,8

18

2 Hinchley Wood PrimSch

2,7,12,13

34

3 Kingston & Polytechnic

5,9,10,11

35

4 HWPS 'B'

14,16,17,18

65

5 Croydon

4,21,21,21

67

6 E&E 'B'

15,19,20,21

75

Overall Team(after 2 matches - only teams scoring in all matches)

1 E&E 'A'

15+18

33

2 HWPS 'A'

40+34

74

3 E&E 'B'

46+75

121

4 K&P

100+35

135

5 HWPS 'B'

83+65

148

6 CRO

91+67

158

Under 13(2500m)

1 Jordan Maurice

CRO

12.10

2 Elliott Veheary

CRO

12.30

3 Mark Plackett

CRO

13.07

4 Zack Dennington

CRO

13.19

5 Nikolay Schubert

K&P

14.02

6 Robert Brockwell

K&P

14.12

7 Liam Bennett

E&E

14.45

8 Ollie Garner

K&P

14.50

9 Sean Dalchow

E&E

14.55

10 Chris Hayward

Beacon S

15.01

11 Alistair Orr

K&P

15.02

12 David Harris

E&E

15.08

13 Josh Bartholomew

E&E

15.33

14 Hazel Caulfield

E&E

15.38

15 Emily Knight

CRO

15.51

16 Charlie Stalley

Beacon

22.00e

Match Team

1 Croydon

1,2,3,4

10

2 Kingston & Polytechnic

5,6,8,11

30

3 Epsom & Ewell

7,9,12,13

41

4 Beacon Sch

10,16,17,17

60

5 E&E 'B'

14,17,17,17

65

6 Cro 'B'

15,17,17,17

66

Overall Team(after 2 matches - only teams scoring in all matches)

1 CRO

28+10

38

2 E&E

23+41

64

3 K&P

43+30

73

4 E&E 'B'

49+65

114

Under 15(2500m)

1 Jack Lucas

Beacon S

12.03

2 Isobel Brinsden

E&E

12.04

3 Grace Shephard

E&E

12.05

4 Edward Perry

K&P

12.41

5 Edmund Croall

K&P

13.00

6 Ciaran Costello

K&P

13.06

7 Ollie Garrod

E&E

13.11

8 Josie Inverdale

K&P

13.11

9 Jonny Miller

K&P

13.55

10 Jake Budd

K&P

14.20

11 Scott Fanner

CRO

14.25

12 Maddie Garner

K&P

14.47

13 Gordon Lester

K&P

14.58

14 Sophie Ovens

E&E

15.10

15 Jenny Steinitz

K&P

16.01

16 Hannah Gordon

E&E

17.00

17 Claudia Jones

E&E

19.06

Daniel Romay Beacon S DNF

Match Team

1 Kingston & Polytechnic

4,5,6,8

23

2 Epsom & Ewell

2,3,7,14

26

3 K&P 'B'

9,10,12,13

44

4 Beacon School

1,18,18,18

55

5 E&E 'B'

13,16,17,18

64

6 Croydon

11,18,18,18

65

7 K&P 'C'

15,18,18,18

69

Overall Team(after 2 matches - only teams scoring in all mactches)

1 E&E 'A'

22+26

48

2 K&P

29+23

52

3 Beacon S

37+55

92

4 CRO

39+65

104

5 E&E 'B'

47+64

111

Some items of clothing held - will go to the charity shop

if not claimed by Jan 1st!!

Results E&OE

David Barrington

K&P(Convenor)

01932 789758

[ This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ](mailto:

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

)

The Kraal,Wheatleys Eyot,Sunbury on Thames,Middx TW16 6BU

or holler across the river

Happy Xmas & Splendid New Year

About

  • 1985

    Our Humble Beginnings

    We are one of the biggest and friendliest athletics clubs in London and compete across a huge array of leagues, events and championships and have athletes of literally all standards and ages and across all events.

  • Inclusion

    Whether you are an 8 year old novice, a senior international or a “more mature” athlete looking to get back into the sport – we can help you achieve your goals.

  • Coaches for All

    We cater for runners, jumpers, throwers and multi-eventers on the track, in the field, on the roads or over the country and are based at Kingsmeadow in Kingston-upon-Thames (KT1 3PB). We'll be very happy to help you with your sport – so please just get in touch and we'll do all we can to assist.

  • Be Part
    Of Our
    Story!

Our Amazing Team

Bilen Ahmet

Jack Petchey Coordinator

Camilla Thrush

Club General Secretary
Club Merchandise
Disability Co-ordinator
Database Data Controller
Development Team
Club Coaches

Chris Dack

Web Admin

Gareth Cook

NAL Men’s Field Captain
Surrey Coach Mentor – Hammer
Surrey Men’s Team Manager

Gillian Libretto

Membership Secretary
Competition Vest supplier

Les Hatton

Interim Chair

Pat Logan

Coaching Coordinator

Peter Shilling

Peter Shilling
President & UKA Technical Official

Richard Holt

Head Coach
Website Content Admin

 

Contact Us