id534-Downs League M3 Epsom Downs February 18th 2007 Results

Written by DB   

Herewith

Under 11(2000m)

1 Philip Bearman

Hinchley Wood Prim Sch

11.10

2 Max Caulfield

Epsom & Ewell

11.47

3 Joshua Haasz

Croydon

12.11

4 Lucy Drummond

E&E

12.21

5 Tom Symmonds

HWPS

12.38

6 Andrew Statter

CRO

12.39

7 Oliver Cook

E&E

13.04

8 Max Anderson

HWPS

13.30

9 Marie Comnee

CRO

13.33

10 James Carpenter

E&E

14.05

11 Callan Rolfe

E&E

14.06

12 Layla Thompson

HWPS

14.21

13 Karina Maurice

CRO

14.32

14 Mae Thompson

HWPS

14.39

15 Oliver Deighton

Kingston & Poly

15.03

16 Lizzie Frost

HWPS

15.04

17 Mary Gill

E&E

15.20

18 Charlie Jones

E&E

15.21

19 Lucy Baber

E&E

15.35

20 Anika Patel

HWPS

15.40

21 Aimee Curran

E&E

16.04

22 Matthew Edwards

E&E

16.12

23 Amy Gooch

K&P

16.32

24 Ben Howley

E&E

16.34

25 Matthew Broderick

K&P

16.34

26 Hannah Halsberry

E&E

16.43

27 Bonnie Giltname

E&E

16.46

28 Connor McLoughlin

E&E

17.46

29 Joseph Hicks

E&E

18.12

30 Tom Austen

E&E

19.01

31 Jason Austen

E&E

23.21

Team

1 E&E

2,4,7,10

23

2 HWPS

1,5,8,12

26

3 CRO

3,6,9,13

31

4 E&E 'B'

11,17,18,19

65

5 HWPS 'B'

14,16,20,32

82

6 E&E 'C'

21,22,24,26

93

7 K&P

15,23,25,32

95

8 E&E 'D'

27,28,29,30

114

9 E&E 'E'

31,32,32,32

127

Overall Team(after 3 matches - scoring in all 3 matches only)

1 E&E 'A'

33+23

56

2 HWPS

74+26

100

3 E&E 'B'

121+65

186

4 CRO

158+31

189

5=K&P

135+95

230

5=HWPS 'B'

148+82

230

Under 13(2500m)

1 Elliot Veheary

CRO

11.53

2 Jordam Maurice

CRO

12.18

3 Nikolay Schubert

K&P

13.02

4 Ollie Garner

K&P

13.45

5 Chris Carr

E&E

14.18

6 Chris Hayward

Beacon Sch

14.45

7 Michael Christov

K&P

14.49

8 Alistair Orr

K&P

15.06

9 Hazel Caulfield

E&E

15.38

Team

1 K&P

3,4,7,8

22

2 CRO

1,2,10,10

23

3 E&E

5,9,10,10

34

4 Beacon S

6,10,10,10

36

Team Overall(all 3 matches only)

1 CRO

38+23

61

2 K&P

73+22

95

3 E&E

64+34

98

Under 15(2500m)

1 Ed Croall

K&P

12.23

2 Scott Fanner

CRO

12.39

3 Maddie Garner

K&P

13.47

4 Michael Wise

CRO

15.37

5 Hannah Gordon

E&E

16.44

6 Claudia Jones

E&E

17.56

Team

1 K&P

1,3,7,7

18

2 CRO

2,4,7,7

20

3 E&E

5,6,7,7

25

Team Overall(all 3 matches only)

1 K&P

52+18

70

2 E&E

48+25

73

3 CRO

104+20

124

E&OE

David Barrington

18/2/07

About

  • 1985

    Our Humble Beginnings

    We are one of the biggest and friendliest athletics clubs in London and compete across a huge array of leagues, events and championships and have athletes of literally all standards and ages and across all events.

  • Inclusion

    Whether you are an 8 year old novice, a senior international or a “more mature” athlete looking to get back into the sport – we can help you achieve your goals.

  • Coaches for All

    We cater for runners, jumpers, throwers and multi-eventers on the track, in the field, on the roads or over the country and are based at Kingsmeadow in Kingston-upon-Thames (KT1 3PB). We'll be very happy to help you with your sport – so please just get in touch and we'll do all we can to assist.

  • Be Part
    Of Our
    Story!

Our Amazing Team

Bilen Ahmet

Jack Petchey Coordinator

Camilla Thrush

Club General Secretary
Club Merchandise
Disability Co-ordinator
Database Data Controller
Development Team
Club Coaches

Chris Dack

Web Admin

Gareth Cook

NAL Men’s Field Captain
Surrey Coach Mentor – Hammer
Surrey Men’s Team Manager

Gillian Libretto

Membership Secretary
Competition Vest supplier

Les Hatton

Interim Chair

Pat Logan

Coaching Coordinator

Peter Shilling

Peter Shilling
President & UKA Technical Official

Richard Holt

Head Coach
Website Content Admin

 

Contact Us