id703-SPRINT MUSIC Kingston & Poly Open Graded Meeting March 16th 2008 Field Results

Written by DB   

Herewith

-->

High Jump U20 Women

1 Jo Rowland

Crawley

1.50

High Jump U17 Women

Charlotte Keane M&M No Ht

High Jump U15 Girls

1 Annie Waghorn

Medway & M

1.35

Nicola Keegan M&M No Ht

High Jump U20 Men

1 Thomas Ashby

HHH

1.70

High Jump U17 Men

1 Ryan Clancy

S&D

1.60

High Jump U15 Boys

1 George Wilkins

K&P

1.40

2 Michael Christov

K&P

1.25

High Jump U13 Boys

1 Alex Mackintosh

K&P

1.30

2 Therushka Silva

Hillingdon

1.20

Long Jump Under 11 Girls

1 Nyassha Horne

Hillingdon

3.34

2 Ashmi Silva

Hillingdon

2.36

Long Jump Under 13 Girls

1 Nicola Tikare

Hillingdon

4.07

2 Avalon Howard-McGrow

HercWim

3.89

3 Eleanor Smith-Hahn

HercWim

3.59

4 Sarah Rawlings

S&D

3.58

5 Rhyannon Evans-Argent

S&D

3.44

6 Emily Douglas

K&P

3.27

7 Hannah Cruickshank

K&P

3.08

8 Phoebe Firth

K&P

2.92

9 Lauren Edwards

K&P

2.85

Long Jump Under 15 Girls

1 Victoria Douglas

K&P

4.37

2 Georgina Wilcox

Hillingdon

4.29

3 Claudia Noakes

K&P

4.13

4 Rebecca Cooper-Davey

Hillingdon

3.62

5 Sasha Pay

Medway & M

3.22

Long Jump Under 20 Women

1 Jo Rowland

Crawley

5.18

2 Roseanne Mackay

K&P

4.63

Long Jump Under 11 Boys

1 Joe Noakes

K&P

3.06

2 Eamon Broderick

K&P

2.71

3 Ethan Forster

Camberley

2.58

4 Craig Rawlings

S&D

2.58

5 Nathan Whittaker

K&P

2.23

Long Jump Under 13 Boys

1 Alex Mackintosh

K&P

3.82

2 Tharushka Silva

Hillingdon

3.79

3 Matthew Broderick

K&P

3.62

4 Alex Kyriacou

Hillingdon

2.33

Long Jump Under 15 Boys

1 Tyrie Obuks

SLH

3.99

Long Jump Under 17 Men

1 Ross Norton

S&D

5.45

2 Ryan Clancy

S&D

5.43

3 Adam Wicks

K&P

5.39

4 Patrick Hillyer

K&P

5.24

Shot Under 13 Girls

1 Emily Douglas

K&P

4.14

Shot Under 15 Girls

1 Carla Letheby

Walton

8.40

2 Claudia Noakes

K&P

5.41

Shot Under 17 Women

1 Sarah Bridgman

DMV

8.89

2 Anna Stevens

Team S'ton

8.14

3 Emer Kerr

S&D

6.45

Shot Under 20 Women

1 Jo Rowland

Crawley

10.47

2 Nasya Harvey

WSEH

8.40

3 Rachael Abbott

E&E

7.83

Shot Senior Women

1 Anne Doyle

G&G

7.44

2 Hannah Biddiss

M&M

6.97

Shot Under 11 Boys

1 Eamon Broderick

K&P

4.06

Shot Under 17 Men

1 Ross Norton

S&D

11.04

Shot Under 20 Men

1 Bradley Hall

Crawley

11.84

Shot Senior Men

1 Neil Mansbridge

Crawley

11.29

2 Ian Frankish

E&E

10.41

3 Peter Mayfield

Belgrave

9.69

Discus Under 13 Girls

1 Nicola Gregory

Bexley

20.47

Discus Under 15 Girls

1 Carla Letheby

Walton

25.71

2 Leanne Bettis

DMV

25.51

Discus Under 17 Women

1 Anna Stevens

Team S'ton

26.21

2 Amelia Maugouber

DMV

25.00

3 Natalie Ellis

K&P

22.00

Discus Under 20 Women

1 Jodie Jacobs

Crawley

36.84

2 Rachael Abbott

E&E

21.58

Katie Parker G&G NTs

Discus Under 20 Men

1 Thomas Ashby

HHH

40.46

2 Bradley Hall

Crawley

31.26

Discus Senior Men

1 Neil Mansbridge

Crawley

37.73

2 James Moffat

K&P

26.92

Hammer Senior Men

1 Neil Mansbridge

Crawley

45.48

Hammer Veteran Men

1 Gary Jennings(M35)

Banbury

44.27

2 Rob Lowe(M40)

K&P

17.40

Hammer Under 15 Women

1 Carla Letheby

Walton

31.33

2 Emma Corbett

Bexley

22.66

Hammer Under 17 Women

1 Natalie Ellis

K&P

17.75

Hammer Under 20 Women

1 Donna Kent

Bexley

42.76

2 Nasya Harvey

WSEH

36.56

3 Katie Parker

G&G

19.65

Hammer Senior & Veteran Women

1 Daramola Feyisayo(S)

ShaftesB

45.85

2 Sarah Etherton

Bexley

34.99

3 Odette Butson(V35)

S&D/K&P

29.29

4 Linda Jennings(V35)

Banbury

21.07

Javelin Under 13 Girls

1 Nicola Gregory

Bexley

14.34

2 Mae Thompson

K&P

12.51

Javelin Under 15 Girls

1 Freya Jones

Team S'ton

33.09

2 Holly Webb

Crawley

27.95

3 Carla Letheby

Walton

24.21

4 Rahannah Gillette-Vernon

K&P

20.25

5 Eleanor van Klaveren

K&P

20.13

6 Leanne Bettis

DMV

18.10

Javelin Under 17 Women

1 Amber Fieder

Bedford

27.61

2 Sarah Phelps

WSEH

17.28

3 Amelia Maugouber

DMV

7.13

Javelin Under 20 Women

1 Carol Stone

Cambridge H

36.23

2 Jo Rowland

Crawley

25.35

3 Katie Parker

G&G

20.23

Javelin Veteran Women

1 Susanne Dietrich(V40)

K&P

12.61

Javelin Under 13 Boys

1 William van Klaveren

K&P

26.31

2 Alex Mackintosh

K&P

16.51

3 Michael Kermode

K&P

15.12

Javelin Under 15 Boys

1 Nikolaj Schubert

K&P

11.32

Javelin Under 17 Men

1 Billy Osborne

K&P

40.56

Javelin Senior Men

1 Neil Mansbridge

Crawley

44.50

2 Joe Eastwood

Walton

33.16

Javelin Veteran Men

1 Geoff van Klaveren(M45)

K&P

31.40

2 Rob Lowe(M40)

K&P

28.38

About

  • 1985

    Our Humble Beginnings

    We are one of the biggest and friendliest athletics clubs in London and compete across a huge array of leagues, events and championships and have athletes of literally all standards and ages and across all events.

  • Inclusion

    Whether you are an 8 year old novice, a senior international or a “more mature” athlete looking to get back into the sport – we can help you achieve your goals.

  • Coaches for All

    We cater for runners, jumpers, throwers and multi-eventers on the track, in the field, on the roads or over the country and are based at Kingsmeadow in Kingston-upon-Thames (KT1 3PB). We'll be very happy to help you with your sport – so please just get in touch and we'll do all we can to assist.

  • Be Part
    Of Our
    Story!

Our Amazing Team

Bilen Ahmet

Jack Petchey Coordinator

Camilla Thrush

Club General Secretary
Club Merchandise
Disability Co-ordinator
Database Data Controller
Development Team
Club Coaches

Chris Dack

Web Admin

Gareth Cook

NAL Men’s Field Captain
Surrey Coach Mentor – Hammer
Surrey Men’s Team Manager

Gillian Libretto

Membership Secretary
Competition Vest supplier

Les Hatton

Interim Chair

Pat Logan

Coaching Coordinator

Peter Shilling

Peter Shilling
President & UKA Technical Official

Richard Holt

Head Coach
Website Content Admin

 

Contact Us