id955-SWL SenDiv1 M4 Woking July 25th 2009 Results

Written by Woking Man   

Details from Sheerwater.

Result

1 City of Portsmouth

118

2 Sutton & District

75

3 Kingston & Polytechnic

74

4 Enfield & Haringey

52

100m A

1 Sam Vaile

COP

12.6

2 Davinia Houston

E&H

13.0

3 Temi Akinmade

S&D

13.3

4 Yinka Majek(ns)

S&D

13.7

5 Debbie Raymond

K&P

15.2

100m B

1 Megan Williams

COP

12.9

2 Dee Bakre

R&H

13.1

3 Britney Hall(ns)

S&D

13.9

4 Rena Harris

S&D

13.9

5 Rochelle Smith

K&P

14.7

200m A&B

1 Susan Bovill

S&D

25.2

2 Rebecca Gray

COP

25.5

3 Mandy Gault

COP

26.5

4 Brittney Hall

S&D

28.7

5 Tash Cook

K&P

30.3

6 Ellie Felicien

K&P

32.3

400m A

1 Karrie Blake

COP

55.7

2 Susan Bovill

S&D

57.1

3 Kristy Wilson

E&H

63.2

4 Ellie Felicien

K&P

74.7

400m B

1 Rebecca Gray

COP

57.6

2 Grace O'Leary

S&D

64.4

3 Tash Cook

K&P

68.7

4 Louise Samaroo

E&H

70.8

5 Marion Vincer(ns)

K&P

80.9

800m A&B

1 Karrie Blake

COP

2.12.0

2 Chloe Campbell

COP

2.27.8

3 Louise Samaroo

E&H

2.32.9

4 Emer Kerr

S&D

2.33.5

5 Ellen Mason

S&D

2.42.2

6 Marion Vincer

K&P

2.42.5

7 Liz Richardson

K&P

2.54.7

1500m A&B

1 Emma Gilmore

COP

4.59.2

2 Grace O'Leary

S&D

5.02.1

3 Tracy Burrows

COP

5.25.5

4 Jane Georghiou(ns)

COP

5.55.2

5 Liz Richardson

K&P

6.15.1

6 Dominique Blaize

K&P

7.24.1

3000m A&B (with M2)

1 Maddy Hardwick

K&P

10.43.8

2 Monica Isaac

S&D

11.29.6

3 Lucy Hurley

COP

11.44.6

4 Beth Simkin

S&D

11.59.3

5 Jane Georghiou

COP

12.08.1

6 Debbie Raymond

K&P

12.26.7

100m Hurdles A

1 Dominique Blaize

K&P

17.0

2 Jessica Shuttleworth

COP

17.4

3 Alison Major

S&D

18.4

100m Hurdles B

1 Sam Vaile

COP

17.1

2 Debbie Raymond

K&P

20.9

3 Alex Chung

S&D

21.6

400m Hurdles A

1 Mandy Gault

COP

69.0

2 Dominique Blaize

K&P

70.4

3 Alex Chung

S&D

70.8

4 Louise Samaroo

E&H

88.6

400m Hurdles B

1 Dee Bakre

E&H

71.7

2 Isabelle Hatton

K&P

72.8

3 Emer Kerr

S&D

78.7

4 Lynn Carey

COP

99.0

4 x 100 Relay

1 COP

50.7

2 S&D

55.0

3 K&P

58.1

4 x 400 Relay

1 COP

4.01.6

2 S&D

4.27.0

3 K&P

5.26.1

High Jump A

1 Annie Onions

COP

1.55

2 Emily McIlwain

K&P

1.45

3 Nicola Smith

S&D

1.35

High Jump B

1 Sophie Millett

COP

1.45

2 Monica isaac

S&D

1.30

3 Ellie Felicien

K&P

1.10

Pole Vault A

1 Katie Moey

E&H

2.70

2 Louise Clark

S&D

2.70

3 Sophie Millett

COP

2.60

Pole Vault B

1 Nicola Smith

S&D

1.80

2 Lynne Newton

COP

1.12

Long Jump A

1 Mandy Gault

COP

5.42

2 Davinia Houston

E&H

5.38

3 Isabelle Hatton

K&P

4.66

4 Nicola Smith

S&D

4.06

Long Jump B

1 Dee Bakre

E&H

5.26

2 Sam Vaile

COP

5.22

3 Emer Kerr

S&D

3.84

4 Rahannah Gillette-Vernon

K&P

3.48

Triple Jump A

1 Dee Bakre

E&H

11.36

2 Annie Onions

COP

11.05

3 Emily McIlwain

K&P

9.15

4 Rena Harris

S&D

8.99

Triple Jump B

1 Amber Perry

COP

9.16

2 Debbie Raymond

K&P

8.39

3 Alex Chung

S&D

6.85

Shot A

1 Irish Sirmons

COP

10.91

2 Camilla Thrush

K&P

10.56

3 Sharifa Brown

E&H

9.77

4 Nicki Toms

S&D

8.43

Shot B

1 Amber Perry

COP

8.17

2 Rebecca McNamara

E&H

7.28

3 Michelle Costar

S&D

7.27

4 Rochelle Smith

K&P

6.84

Shot ns

Angela Maddams

E&H

6.60

Discus A

1 Irish Sirmons

COP

33.46

2 Camilla Thrush

K&P

31.70

3 Sharifa Brown

E&H

30.80

4 Nicki Toms

S&D

23.73

Discus B

1 Angela Maddams

E&H

20.61

2 Nicola Smith

S&D

20.39

3 Rochelle Smith

K&P

18.50

Discus ns

Rahannah Gillette-Vernon

K&P

15.50

Hammer A

1 Camilla Thrush

K&P

38.27

2 Irish Sirmons

COP

36.61

3 Yvonne Jacobs

E&H

28.23

4 Michelle Costar

S&D

16.64

Hammer B

1 Lynne Carey

COP

33.90

2 Angela Maddams

E&H

16.82

3 Debbie Vernon

K&P

16.43

4 Alison Euridge

S&D

15.26

Javelin A

1 Amber Perry

COP

30.80

2 Rahannah Gillette-Vernon

K&P

29.19

3 Sharifa Brown

E&H

25.51

4 Nicki Toms

S&D

25.45

Javelin B

1 Irish Sirmons

COP

28.40

2 Camilla Thrush

K&P

26.40

3 Angela Maddams

E&H

17.44

4 Michelle Costar

S&D

16.80

David Barrington

K&P

E & O E

26th July 2009

About

  • 1985

    Our Humble Beginnings

    We are one of the biggest and friendliest athletics clubs in London and compete across a huge array of leagues, events and championships and have athletes of literally all standards and ages and across all events.

  • Inclusion

    Whether you are an 8 year old novice, a senior international or a “more mature” athlete looking to get back into the sport – we can help you achieve your goals.

  • Coaches for All

    We cater for runners, jumpers, throwers and multi-eventers on the track, in the field, on the roads or over the country and are based at Kingsmeadow in Kingston-upon-Thames (KT1 3PB). We'll be very happy to help you with your sport – so please just get in touch and we'll do all we can to assist.

  • Be Part
    Of Our
    Story!

Our Amazing Team

Bilen Ahmet

Jack Petchey Coordinator

Camilla Thrush

Club General Secretary
Club Merchandise
Disability Co-ordinator
Database Data Controller
Development Team
Club Coaches

Chris Dack

Web Admin

Gareth Cook

NAL Men’s Field Captain
Surrey Coach Mentor – Hammer
Surrey Men’s Team Manager

Gillian Libretto

Membership Secretary
Competition Vest supplier

Les Hatton

Interim Chair

Pat Logan

Coaching Coordinator

Peter Shilling

Peter Shilling
President & UKA Technical Official

Richard Holt

Head Coach
Website Content Admin

 

Contact Us