id974-Lily B League Finals Ewell Court September 12th 2009 Non Scorers Results

Written by DB   

And there's more!

Non Scorers

Under 11

75m R1

1 Kayleigh Freeman

S&D

11.5

2 Maisy Chamberlain

RPR

11.5

3 Stephanie Mitchell

K&P

11.6

4 Victoria Vincent

S&D

12.3

5 Ella Norman

K&P

12.7

6 Chloe Connor

E&E

12.7

75m R2

1 Nina Gibb

K&P

11.4

2 Millie Jones

S&D

11.6

3 Sophie Cooper

DHS

12.1

4 Jenny Strange

RPR

12.4

5 Elisia Meade

BRA

13.1

6 Leila Allen

K&P

13.2

75m R3

1 Olivia Jones

E&E

11.8

2 Clare Grinyer

RPR

11.9

3 Georgie Bridgeman

DHS

12.4

4 Rosie Russell

WAL

12.6

5 Jessie Walters

S&D

13.1

6 Amy Hancock

S&D

13.1

75m R4

1 Emily Horning

DHS

11.9

2 Grace Jacobs

AFD

12.0

3 Kristie Nanson

AFD

12.0

4 Rosie Jetten

E&E

12.5

5 Charlotte Barton

E&E

12.9

6 Georgia Duthie

E&E

12.9

75m R5

1 Kennedy Bays

BRA

11.6

2 Rashida Denbow

S&D

11.8

3 Olivia Blythe

S&D

12.0

4 Sophie Dimbleby

K&P

12.7

5 Hannah Hughes

AFD

13.0

6 Grace Hannington

BRA

13.6

75m R6

1 Ellie Holland

E&E

12.3

2 Lily Chapman

S&D

12.6

3 Holly Roberts

AFD

12.6

4 Jessie Haynes

DHS

13.2

5 Eloise Budd

E&E

13.3

6 Xanthe Hewitson

S&D

13.9

75m R7

1 Alanna Goddard

AFD

12.1

2 Hannah Jacobs

AFD

12.6

3 Secoura Grim

E&E

12.9

4 Fraya Lawrence

E&E

14.1

75m R8

1 Undeclared No 388

HHH

11.9

2 Lucy Sumner

DHS

12.0

3 Ellen Tilney

AFD

12.4

4 Rebecca Shantry

WAL

14.3

150m R1

1 Millie Jones

S&D

22.6

2 Clare Grinyer

RPR

23.1

3 Alannah Goddard

AFD

23.4

4 Rosie Jetten

E&E

24.7

5 Rosie Russell

WAL

25.3

6 Secoura Grim

E&E

25.4

150m R2

1 Stephanie Mitchell

K&P

22.9

2 Hannah Jacobs

AFD

23.9

3 Molly Roberts

AFD

24.2

4 Undeclared No 622

RPR

24.7

5 Hannah Hughes

AFD

24.7

6 Elisia Meade

BRA

25.0

150m R3

1 Kennedy Bays

BRA

22.3

2 Olivia Jones

E&E

23.3

3 Ellie Holland

E&E

23.6

4 Sophie Cooper

DHS

23.6

5 Georgie Bridgeman

DHS

24.8

6 Katie Headley

HWI

25.7

150m R4

1 Maisey Chamberlain

RPR

22.4

2 Emily Hornung

DHS

23.3

3 Grace Jacobs

AFD

23.8

4 Sophie Dimbleby

K&P

24.7

5 Ellen Tilney

AFD

24.9

6 Xanthe Hewitson

S&D

27.3

150m R5

1 Nina Gibbens

K&P

22.3

2 Rachel Slater

E&E

24.2

3 Amy Bowers

BRA

24.2

4 Jessie Walters

S&D

25.8

5 Eloise Budd

E&E

25.8

6 Grace Hannington

BRA

26.7

150m R6

1 Rashida Denbow

S&D

23.2

2 Rebecca Loomes

DHS

23.3

3 Jenny Strange

RPR

23.7

150m R7

1 Olivia Blythe

S&D

23.3

2 Chloe Connor

E&E

24.8

3 Ella Norman

K&P

25.2

4 Charlotte Barton

E&E

25.4

600m R1

1 Rebecca Loomes

DHS

2.04.9

2 Ella King

DHS

2.07.1

3 Kayleigh Freeman

S&D

2.09.2

4 Amy Bowers

BRA

2.09.7

5 Rachel Slater

E&E

2.09.8

6 Sydney Warner

S&D

2.12.2

7 Lily Chapman

S&D

2.18.2

8 Georgia Duthie

E&E

2.18.3

9 Amy Hancock

S&D

2.22.6

10 Rosie Russell

WAL

2.23.8

600 R2

1 Lucy Brett

DHS

2.01.3

2 Kristie Nanson

AFD

2.05.0

3 Hannah Morris

DHS

2.09.9

4 Undeclared No 622

RPR

2.13.7

5 Megan Winslade

DHS

2.14.5

6 Katie Headley

HWI

2.16.0

7 Grace Jacobs

AFD

2.20.5

8 Jessie Haynes

DHS

2.20.5

9 Alice Blair

DHS

2.22.4

10 Hanah Jacobs

AFD

2.23.5

Long Jump

1 Nina Gibbens

K&P

3.72

2 Stephanie Mitchell

K&P

3.46

3 Lucy Sumner

DHS

3.38

4 Rebecca Loomes

DHS

3.20

5 Rosie Jetten

E&E

3.18

6 Amy Bowers

BRA

3.13

7 Emily Hornung

DHS

3.05

8 Olivia Blythe

S&D

3.04

9 Ella King

DHS

2.96

10 Georgia Duthie

E&E

2.91

11 Georgie Bridgeman

DHS

2.88

12 Jessie Walters

S&D

2.87

13 Hannah Hughes

AFD

2.84

14 Ella Norman

K&P

2.81

15 Sophie Dimbleby

K&P

2.80

16 Leila Allan

K&P

2.76

17 Chloe Connor

E&E

2.75

18 Jessie Hayes

DHS

2.74

19 Charlotte Barton

E&E

2.73

20 Secoura Grim

E&E

2.73

21 Xanthe Hewitson

S&D

2.67

22 Kate Headley

HWI

2.42

23 Eloise Budd

E&E

2.32

24 Rebecca Shantry

WAL

2.30

25 Maisy Chamberlain

RPR

2.09

Under 13

100 R1

1 Ebony Henry-Smith

S&D

14.7

2 Hope Sarti

G&G

15.1

3 Gemma Clements

WAL

16.1

4 Sara Kaya

G&G

16.2

100 R2

1 Issie Grant

RPR

14.2

2 Lucy Crayton

G&G

15.3

3 Jessie Farmer

WAL

15.9

4 Mollie Bradshaw

E&E

16.3

100 R3

1 Abigail Milnes

AFD

14.9

2 Megan Houska

WAL

15.8

3 Cilla Porkolab

S&D

16.0

4 Isobel Irwin

DHS

16.1

100 R4

1 Kaitlin Haine

RPR

13.7

2 Gemma Clements

WAL

15.2

3 Kate Lee

G&G

15.2

4 Megan Crossman

G&G

17.4

100 R5

1 Harriet Walker

G&G

15.5

2 Rosie Heape

S&D

16.0

3 Emily Goldsack

G&G

16.1

100 R6

1 Erica Johnson

G&G

15.3

2 Ianthe Roper-Elliott

G&G

16.0

3 Hannah Collier

BRA

17.0

4 Eve Hoban

G&G

17.7

200 R1

1 Abigail Milnes

AFD

31.1

2 Hope Sarti

G&G

32.3

3 Lilla Porkolab

S&D

32.5

4 Mollie Bradshaw

E&E

33.4

5 Mollie Pocock

AFD

33.7

6 Josie Farmer

WAL

33.9

200 R2

1 Eloise Stenner

S&D

30.8

2 Lucy Crayton

G&G

31.4

3 Joanne Nunnery

S&D

32.2

4 Emily Goldsack

G&G

34.9

5 Sara Kaya

G&G

35.3

6 Eve Hoban

G&G

38.2

200 R3

1 Nike Aluko

S&D

32.7

2 Erica Johnson

G&G

34.0

3 Imogen Earnshaw

G&G

36.1

800 Various races

Sophie Rumble

E&E

2.45.9

Sibongile Denbow

S&D

2.46.2

Harriet Walker

G&G

2.52.2

70Hurdles

Alice Chandler

RPR

13.4

Morgan Davies

G&G

16.1

Clemmei Hilaire

HHH

17.3

4x100Relay

G&G

65.0

Composite

67.5

High Jump

Lianne Lafreniere

G&G

1.20

Megan McInnes

E&E

1.10

Long Jump

1 Phoebe Larn-Jones

RPR

4.41

2 Megan Houska

WAL

3.68

3 Erica Johnson

G&G

3.61

4 Rachel Bush

G&G

3.54

5 Nina Giambrioni

WAL

3.52

6 Molly Murphy

E&E

3.31

7 Lucy Crayton

G&G

3.10

8 Megan Crossman

G&G

3.09

9 Ianthe Roper-Elliott

G&G

3.02

10 Sara Kaya

G&G

2.95

11 Emily Goldsaxk

G&G

2.83

12 Morgan Davies

G&G

2.79

13 Ella Kenyon

DHS

2.61

14 Eve Hoban

G&G

2.49

15 Mollie Bradshaw

E&E

2.44

Shot

Gemma Clements

WAL

5.81

Morgan Davies

G&G

5.55

Ella Kenyon

DHS

5.08

Lianne Lafreniere

G&G

4.99

Georgia Hulbert

BRA

3.83

Discus

Ianthe Roper-Elliott

G&G

13.21

Javelin

Mia Waterer

G&G

12.24

Under 15

100 R1

1 Kayah Hayes

HHH

13.6

2 Georgette Massamba

HHH

14.4

3 Lucy Baber

E&E

15.0

4 Louise Waters

AFD

16.0

Others at 100

Ellen Howes

S&D

14.5

Sam Ross

RPR

14.3

200m

1 Sam Ross

RPR

30.2

2 Paige Will

BRA

30.3

3 Rachel Woodman

RPR

30.6

4 Sasha Edwards

HHH

31.9

800s

Lizzie Bingle

G&G

2.44.7

Georgina Crossman

G&G

2.49.6

Phillipa Tizard

G&G

2.56.5

1500s

1 Fern Britton

BRA

5.12.3

2 Phillipa ?? No 88

BRA

5.26.5

3 Emily Mills

RPR

5.33.8

4 Rebecca Howard

BRA

5.48.3

5 Undeclared No 94

BRA

5.58.2

Long Jump

Krisselle Kendall-Morris

HHH

3.69

Kayah Haynes & Rebekah Williams Njs

Shot

imogen Stringer

G&G

6.35

Emily Spooner

G&G

6.19

Discus

Emily Spooner

G&G

17.14

Imogen Stringer

G&G

15.37

Rebecca Howard

BRA

13.44

Rebecca Burso-North

BRA

11.10

Martha Hamilton

E&E

9.64

Joanne Chidgey

E&E

9.01

Javelin

Charlotte Owens

G&G

20.69

Imogen Stringer Nts

Under 17

800s

Hayley Wallis

G&G

2.32.5

Robyn Savage

G&G

2.40.2

Naomi Earnshaw

G&G

3.02.5

1500s

Undeclared No 356

HHH

5.57.7

Addendum

Under 11 Relays

R1

1 BRA

66.5

2 K&P

67.4

3 E&E

68.7

4 S&D

71.1

R2

1 S&D

64.9

2 AFD

65.3

3 DHS

70.1

E&OE

David Barrington

for Jt Orgs

E&E/K&P

13th september 2009

[ This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it ](mailto:

This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it

)

About

  • 1985

    Our Humble Beginnings

    We are one of the biggest and friendliest athletics clubs in London and compete across a huge array of leagues, events and championships and have athletes of literally all standards and ages and across all events.

  • Inclusion

    Whether you are an 8 year old novice, a senior international or a “more mature” athlete looking to get back into the sport – we can help you achieve your goals.

  • Coaches for All

    We cater for runners, jumpers, throwers and multi-eventers on the track, in the field, on the roads or over the country and are based at Kingsmeadow in Kingston-upon-Thames (KT1 3PB). We'll be very happy to help you with your sport – so please just get in touch and we'll do all we can to assist.

  • Be Part
    Of Our
    Story!

Our Amazing Team

Bilen Ahmet

Jack Petchey Coordinator

Camilla Thrush

Club General Secretary
Club Merchandise
Disability Co-ordinator
Database Data Controller
Development Team
Club Coaches

Chris Dack

Web Admin

Gareth Cook

NAL Men’s Field Captain
Surrey Coach Mentor – Hammer
Surrey Men’s Team Manager

Gillian Libretto

Membership Secretary
Competition Vest supplier

Les Hatton

Interim Chair

Pat Logan

Coaching Coordinator

Peter Shilling

Peter Shilling
President & UKA Technical Official

Richard Holt

Head Coach
Website Content Admin

 

Contact Us